Znamy terminarz i format Futsal Ekstraklasy 2016/2017

W Warszawie odbyło się walne zgromadzenie Futsal Ekstraklasy, na którym podjęto ważne decyzje dotyczące rozgrywek w najbliższych sezonach oraz zainaugurowano kadencję nowego prezesa spółki. 

Najważniejszą informacją dla wszystkich kibiców jest format rozgrywek w nadchodzącym sezonie. Zrezygnowano z pomysłu powiększenia ligi do czternastu drużyn i przez co najmniej trzy następne lata będzie ona liczyła tyle samo zespołów co dotychczas. Nowością jest znany z piłkarskiej Ekstraklasy system z podziałem ligi po sezonie zasadniczym na dwie grupy: „mistrzowską” i „spadkową”. Po dwudziestu dwóch kolejkach punkty wszystkich klubów zostaną podzielone na pół i w dodatkowych pięciu kolejkach zespoły z miejsc 1-6 będą walczyły między sobą o Mistrzostwo Polski, a te z miejsc 7-12 o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Kolejnym istotnym punktem zebrania udziałowców spółki było losowanie terminarza na sezon 2016/2017. Rozgrywki rozpoczną się w weekend 16/17. września. Pierwszym rywalem Red Devils będzie AZS UŚ Katowice, który podejmiemy na własnym parkiecie, w drugiej kolejce na wyjeździe zagramy z Clearexem Chorzów. W pierwszej rundzie w hali Centrum Park Chojnice podejmiemy jeszcze Rekord Bielsko- Biała, AZS UG Gdańsk, Solne Miasto Wieliczka, Red Dragons Pniewy i Chrobrego Głogów.

Na zakończonym niedawno zgromadzeniu Futsal Ekstraklasy trzyletnią kadencję zapoczątkował niedawno wybrany prezes spółki Maciej Karczyński, który przedstawił swoje główne cele na najbliższe lata. Takimi są znalezienie sponsora strategicznego rozgrywek oraz nawiązanie współpracy z jedną z wiodących stacji telewizyjnych. Na posiedzeniu wybrano także nowy skład Rady Nadzorczej spółki.

 

Komentarze

komentarzy