Zapowiedź meczu Red Devils vs. Helios Białystok

W niedzielę (5. listopada) o 17:00 drużyna Red Devils w hali Centrum Park Chojnice zmierzy się w meczu 7. kolejki 1 ligi z Heliosem Białystok.

Klub Helios Białystok powstał w roku 1998, a trzy lata później został zgłoszony do rozgrywek ogólnopolskich. Od sezonu 2012/2013 drużyna z województwa podlaskiego nieprzerwanie występuje na poziomie I ligi. Poprzedni sezon białostoczanie zakończyli na 9. miejscu w ligowej tabeli.

Wyniki naszych najbliższych rywali w bieżących rozgrywkach mogą być dla nich zadowalające. Helios wygrał cztery z sześciu dotychczas rozegranych meczów i z 12. punktami na koncie oraz bilansem bramkowym 20:14 plasuje się na piątym miejscu w ligowej tabeli. Najlepszym strzelcem białostoczan na ten moment z pięcioma strzelonymi bramkami jest Bartosz Giełażyn. W poprzedniej kolejce nasz najbliższy rywal pokonał w swojej hali Team Lębork 4:3.

Drużyna Red Devils po ubiegłotygodniowym zwycięstwie 4:1 z Mieszkiem Gniezno ma nadzieję na zgarnięcie kolejnych trzech punktów.  W tym momencie podopieczni trenera Andrzeja Biangi przewodzą ligowej stawce z 15. punktami na koncie po sześciu meczach, lecz po piętach „Czerwonym Diabłom” depcze zespół AZS UZ Zielona Góra, który mając jedno zaległe spotkanie traci do naszej drużyny zaledwie dwa punkty.

Z Heliosem Białystok drużyna Red Devils rywalizowała już na zapleczu ekstraklasy w sezonie 2009/2010. W meczu rozgrywanym wówczas w Chojnicach „Czerwone Diabły” rozgromiły białostoczan aż 10:4, a w rundzie rewanżowej na terenie rywala padł remis 4:4.

Historia meczów z Heliosem Białystok:
2009/2010
Red Devils Chojnice 10:4 Helios Białystok
(Kaźmierczak x3, Chrzonowski x3, Sobański x2, Skiba, Żołądź)
Helios Białystok 4:4 Red Devils Chojnice
(Sobański, Sundeev x2, Kaźmierczak)

Jak w każdym meczu bieżącego sezonu z udziałem Red Devils, faworytem tego spotkania będą „Czerwone Diabły”. Nasi rywale niejednokrotnie w ostatnim czasie potrafili jednak udowodnić, że stać ich na dobrą i skuteczną grę. Miejmy nadzieję, że niedzielny mecz będzie stał na wysokim poziomie, a trzy punkty zostaną w Chojnicach. Zapraszamy do hali przy ul. Huberta Wagnera 1, początek spotkania w niedzielę o godzinie 17:00!

Fot. Aleksander Knitter. 

Komentarze

komentarzy