Zaczynamy!

Już jutro (18. września) rozpocznie się dla nas nowy sezon Futsal Ekstraklasy. O 18:00 w hali przy H. Wagnera podejmiemy drużynę AZS UŚ Katowice.

Meczem z katowiczanami zainaugurujemy nasz ósmy sezon na szczeblu ekstraklasy. Z powodu przedsezonowych perturbacji nie będziemy faworytami do walki o najwyższe cele, lecz z całą pewnością nie będziemy też pełnili roli chłopców do bicia. Ligę rozpoczniemy w składzie znacznie różniącym się od tego, w którym kończyliśmy ostatni sezon. Wystarczy wspomnieć o tym, że w drużynie pozostało zaledwie sześciu zawodników, którzy znajdowali się w kadrze Red Devils w ubiegłym roku. Z drużyny odeszło wielu klasowych zawodników. Największe straty to z pewnością odejście króla strzelców ekstraklasy – Oleksandra Bondara do Rekordu Bielsko-Biała a także Tomasza Kriezela do AZS-u UG Gdańsk, Sebastiana Wojciechowskiego do Gatty Zduńska Wola czy też Michala Holy’ego do Interobalu Pilzno. Powstałe luki w składzie uzupełniło kilku zawodników, którzy nie mają tak bogatego CV jak ci wspomniani wcześniej, ale z całą pewnością nie są to amatorzy. Największym wzmocnieniem wydaje się być powrót ze sportowej emerytury Mariusza Kaźmierczaka. Spore możliwości w meczu o Superpuchar Polski pokazał także Marcin Wanat, który do niedawna reprezentował barwy pierwszoligowego FC Bydgoszcz, z którym w minionym sezonie dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski. Zawodnikiem, który ma już na swoim koncie występy w ekstraklasie jest Jakub Gronowski. W sezonie 2013/2014 wystąpił on w czterech spotkaniach Red Devils i nawet raz udało mu się wpisać na listę strzelców. Do futsalu na ligowym poziomie wraca także Marek Steinborn, który występował w Red Devils na zapleczu ekstraklasy i był nawet powoływany do reprezentacji Polski U-21. Do naszej drużyny trafił też aktualny młodzieżowy reprezentant Polski – bramkarz Michał Werner.

Transfery z Red Devils: Oleksandr Bondar (Rekord), Sebastian Wojciechowski (Gatta), Michal Holy (Interobal Pilzno), Tomasz Kriezel, Patryk Kubiszewski, Patryk Laskowski (wszyscy AZS UG), Marco Aurelio, Mario Modrusan (szukają klubu).

Transfery do Red Devils: Mariusz Kaźmierczak (wznowienie kariery), Marcin Wanat (FC Bydgoszcz), Michał Werner (UKS Morze Stegna), Paweł Laska, Paweł Arndt, Marek Steinborn, Jakub Gronowski (bez klubu).

Kadra na mecz z AZS-em UŚ Katowice:
  • bramkarze: Artur Czarnowski, Michał Kartuszyński, Michał Werner.
  • rozgrywający: Paweł Arndt, Jakub Gronowski, Vadym Ivanov, Mariusz Kaźmierczak, Vitaly Kolesnik, Przemysław Laskowski, Łukasz Sobański, Marek Steinborn, Marcin Wanat, Piotr Wardowski.

W pierwszej kolejce sezonu 2016/2017 zmierzymy się z drużyną, która w poprzednim sezonie zajęła miejsce w strefie spadkowej i utrzymała się tylko dzięki fuzji GAF-u i Nbitu Gliwice. Z AZS-em UŚ Katowice w meczach ekstraklasy mierzyliśmy się jak dotąd osiem razy. Sześć z tych spotkań to zwycięstwa Red Devils, jedno zakończyło się naszą porażką i jedno podziałem punktów. Bilans meczów rozgrywanych w Chojnicach jest jeszcze bardziej korzystny, gdyż wygraliśmy wszystkie z czterech spotkań. W minionym sezonie u siebie rozgromiliśmy katowiczan aż 5:0 a w rundzie rewanżowej pokonaliśmy rywali 4:1. Nasi rywale w przedsezonowych meczach towarzyskich pokonali dwie drużyny z niższych klas rozgrywkowych i przegrali z Rekordem Bielsko-Biała aż 1:5. My mamy za sobą tylko jeden sparing, w którym pokonaliśmy pierwszoligowy Team Lębork oraz mecz o Superpuchar Polski, który po dobrej grze przegraliśmy z Mistrzami Polski 2:3. Jeśli zaprezentujemy podobną grę w jutrzejszym pojedynku z Akademikami z Katowic to powinniśmy być zdecydowanym faworytem tego spotkania. Zapraszamy do hali przy H. Wagnera, emocji z całą pewnością nie zabraknie!

Historia spotkań z AZS-em UŚ Katowice:
2012/2013:
AZS UŚ Katowice 1:4 Red Devils Chojnice
(Kaźmierczak, Kolesnik, Sobański, Ł. Pieczyński)
Red Devils Chojnice 5:2 AZS UŚ Katowice
(Ivanov, Kolesnik, Solecki, Kriezel x2)
2013/2014:
AZS UŚ Katowice 2:2 Red Devils Chojnice
(Kolesnik x2)
Red Devils Chojnice 5:2 AZS UŚ Katowice
(Kaźmierczak 24, Kolesnik, M. Wojciechowski, Solecki x2)
2014/2015:
Red Devils Chojnice 9:3 AZS UŚ Katowice
(Ivanov x5, Kaźmierczak x2, Patryk Laskowski, Sundeev)
AZS UŚ Katowice 5:2 Red Devils Chojnice
(Ivanov, Kubiszewski)
2015/2016:
Red Devils Chojnice 5:0 AZS UŚ Katowice
(Sobański, Ivanov, Bondar x2, Marco Aurelio)
AZS UŚ Katowice 1:4 Red Devils Chojnice
(Kriezel x3, Marco Aurelio)

Komentarze

komentarzy