Zaczynamy!

W sobotę (30. września) w Gdańsku zawodnicy Red Devils rozegrają swój pierwszy oficjalny mecz w sezonie 2017/2018. Rywalem „Czerwonych Diabłów” w spotkaniu 2. kolejki I ligi będzie Politechnika Gdańsk. 

Dla podopiecznych trenera Andrzeja Biangi będzie to pierwszy mecz sezonu, bowiem spotkanie 1. kolejki z Temem  Lębork zostało przełożone na 10. października ze względu na zgrupowanie reprezentacji Polski. Zawodnicy Red Devils mają już jednak za sobą aż sześć meczów kontrolnych, w których odnieśli pięć zwycięstw, raz remisując ze swoimi rywalami. Na rozkładzie chojniczanie mają m.in. FC Toruń oraz AZS UG Gdańsk, z którym nasza drużyna wygrywała aż dwa razy. W sześciu spotkaniach towarzyskich „Czerwone Diabły” strzeliły aż 40 bramek, tracąc zaledwie 15. Najskuteczniejszymi zawodnikami w okresie przygotowawczym byli Przemysław Laskowski, Jakub Mączkowski oraz Sebastian Wojciechowski, którzy w meczach kontrolnych zapisali na swoje konta po sześć trafień.

Politechnika Gdańsk miniony sezon zakończyła na trzecim miejscu w tabeli zaplecza ekstraklasy. Bieżącą kampanię rozgrywkową zawodnicy ze stolicy województwa pomorskiego rozpoczęli od sporego falstartu, przegrywając z Heliosem Białystok aż 2:9. Bramki dla gdańszczan w pierwszej kolejce zdobyli Marek Orzoł i Michał Zaniewski. Z naszymi najbliższymi rywalami już kilkakrotnie mierzyliśmy się w meczach towarzyskich, lecz sobotni pojedynek będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem Red Devils z Politechniką.

Z całą pewnością nasi rywale w meczu u siebie będą chcieli zrehabilitować się za zeszłotygodniową sromotną porażkę w Białymstoku. Nasz zespół jest stawiany w roli faworyta rozgrywek i miejmy nadzieję, że podopieczni trenera Andrzeja Biangi udowodnią to już w pierwszym pojedynku sezonu.  Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 20:00, mecz sędziować będą Bartłomiej Behmke i Jewgienij Adamonis. Relację tekstową będzie można śledzić za pośrednictwem portalu Lajfy.com. Trzymajcie za nas kciuki!

Komentarze

komentarzy