Wyprawa na Podlasie

Już w sobotę (13. października) o godzinie 18:00 w Białymstoku w meczu 4. kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils zmierzą się z miejscowym MOKS-em Słoneczny Stok. Spotkanie będzie można obejrzeć na żywo za pośrednictwem internetowej telewizji TVCOM.

Drużyna z Podlasia pierwszych meczów sezonu nie może zaliczyć do udanych. Białostoczanie obydwa rozegrane spotkania przegrali po 2:7, a ich pojedynek z 2. kolejki z Piastem Gliwice został przełożony na grudzień. O ile wyjazdowa porażka z Mistrzem Polski – Rekordem Bielsko-Biała nie była niespodzianką, to za taką niewątpliwie należy poczytać tak wysoką przegraną w meczu z AZS-em UŚ Katowice.

Zawodnicy Red Devils po trzech kolejkach mają na swoim koncie cztery punkty. Po inauguracyjnym zwycięstwie w Katowicach i dotkliwej porażce w Chorzowie, przed tygodniem Czerwone Diabły po pasjonującym meczu zremisowały z AZS-em UG Gdańsk 5:5. Postawę naszych zawodników z ostatniego spotkania można traktować z umiarkowanym optymizmem. Z jednej strony widać było coraz lepszą kooperację podopiecznych Jakuba Mączkowskiego w grze ofensywnej, lecz z drugiej strony martwić może duża liczba bramek, traconych przez Red Devils zarówno w meczu z AZS-em UG, jak i z Clearexem Chorzów. Liczymy, że z każdym spotkaniem nasi zawodnicy również i w tym elemencie gry będą prezentowali się coraz lepiej.

MOKS Słoneczny Stok Białystok to ubiegłoroczny beniaminek Futsal Ekstraklasy, a zatem w najwyższej klasie rozgrywkowej chojniczanie jeszcze nie mieli okazji do rywalizacji z tym zespołem. Drużyna z Podlasia była jednak rywalem Red Devils w ćwierćfinale ostatniej edycji Pucharu Polski. Ówcześni podopieczni Andrzeja Biangi zostali rozgromieni aż 1:9, a honorową bramkę dla Czerwonych Diabłów zdobył Sebstian Wojciechowski.

Sobotni mecz będą sędziowali Andrzej Śliwa z Pińczowa, Michał Potępa z Kolbuszowej, Maciej Nowacki z Uhowa oraz Monika Czudzinowicz z Białegostoku.

Licząc na rewanż za mecz pucharowy z zeszłego sezonu, zachęcamy do kibicowania zawodnikom Red Devils podczas sobotniego spotkania za pośrednictwem telewizji TVCOM.

fot. Weekend FM

Komentarze

komentarzy