Wygrywamy z Piastem Gliwice!

W meczu 11. kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils Chojnice pokonali na wyjeździe Piasta Gliwice 3:1 (1:1).

Wynik spotkania na początku trzeciej minuty otworzył Andrii Burdiuh, który dobił piłkę do bramki po strzale Przemysława Laskowskiego, dając „Czerwonym Diabłom” prowadzenie. Do wyrównania na nieco ponad trzy minuty przed przerwą doprowadził Marcin Grzywa. Po przerwie do siatki trafiali już jednak tylko podopieczni Jakuba Mączkowskiego. Tuż po wznowieniu gry drugiego gola dla Red Devils zdobył Mika Correira, po tym gdy otrzymał on piłkę tuż przed polem karnym od Łukasza Sobańskiego. Wynik spotkania w 32. minucie ustalił Andrii Burdiuh, wykańczając z najbliższej akcji kontratak wyprowadzony przez Jakuba Kąkola.

Piast Gliwice 1:3 (1:1) Red Devils Chojnice
Bramki: Marcin Grzywa 16’46” – Andrii Burdiuh 2’08”, 31’06”; Mika Correira 22’53”.

Żółta kartka: Przemysław Laskowski

Piast Gliwice: 23. Michał Widuch (C) (22. Kamil Dworzecki, 84. Maciej Steindor) – 5. Jose Gutierrez, 7. Sergio Bonilla, 11. Rafał Franz, 20. Michał Grecz – 6. Roberto Camacho, 8. Mateusz Omylak, 10. Marcin Grzywa, 14. Dmytro Pidchenko, 97. Michał Lebiedziński, 98. Sebastian Szadurski.

Red Devils Chojnice: 83. Sebastian Kartuszyński (12. Michał Werner) – 4. Andrii Burdiuh, 6. Przemysław Laskowski, 10. Jakub Kąkol, 15. Vitaly Kolesnik (C) – 2. Yevhen Moroz, 3. Łukasz Sobański, 5. Mika Correira, 11. Damian Mazurkiewicz, 16. Bernardo Appleton Cruz, 23. Dominik Laskowski, 27. Patryk Kubiszewski.

Zwycięstwo z Piastem to pierwsza wygrana zawodników Red Devils od 22. października, gdy chojniczanie pokonali przed własną publicznością Orła Jelcz-Laskowice. Pierwszą rundę rozgrywek nasz zespół kończy z dorobkiem 10 punktów, który na ten moment daje ósme miejsce w ligowej tabeli.