Wracamy!

Już w sobotę (15. września) zawodnicy Red Devils rozegrają swój pierwszy po wywalczonym awansie mecz w Futsal Ekstraklasie. W 1. kolejce sezonu 2018/2019 Czerwone Diabły w Katowicach zmierzą się z miejscowym AZS-em UŚ.

Dla naszego klubu będzie to dziewiąty sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przypomnijmy, iż po raz pierwszy Red Devils w ekstraklasie znaleźli się równo dziesięć lat temu – w sezonie 2008/2009. Co ciekawe, meczem z AZS-em UŚ Katowice inaugurowaliśmy nasz ostatni start w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. Wówczas we własnej hali Czerwone Diabły zremisowały z katowiczanami 2:2.

Przeciwnicy Red Devils mają za sobą najlepszy sezon w historii startów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Miniony sezon zakończyli oni na ósmym miejscu. W trakcie okresu przygotowawczego  w AZS-ie UŚ dokonało się kilka istotnych zmian personalnych. Przede wszystkim Pawła Machurę na ławce trenerskiej zastąpił Miłosz Kocot. Klub wzmocniło także czterech nowych graczy – Robert Gładczak, Krzysztof Piskorz, Adam Jonczyk oraz Adam Dubiel. Z drugiej strony zespół opuściło sześciu zawodników, m.in. Krzysztof Salisz, Michał Cygnarowski i Kamil Kmiecik. Do najciekawszych wydarzeń stricte sportowych z okresu poprzedzającego inaugurację sezonu przez zespół ze śląska należy zaliczyć ich drugie miejsce w Pucharze Śląska, w którym lepszy okazał się tylko Clearex Chorzów. W innych przedsezonowych testach nasi najbliżsi rywale m.in. wygrali 4:1 z pierwszoligową Gwiazdą Ruda Śląska, zremisowali 4:4 z GSF-em Gliwice oraz przegrali różnicą jednej bramki ze wspomnianym już Clearexem.

Równie ciekawy okres przygotowawczy mają za sobą zawodnicy Red Devils. Przypomnijmy, iż po awansie do ekstraklasy trenera Andrzeja Biangę zastąpił Jakub Mączkowski, który objął funkcję grającego szkoleniowca. Nasz zespół dokonał także czterech wzmocnień personalnych, o których więcej przeczytać można tutaj. Mecze kontrolne pod wodzą nowego trenera nie napawały optymizmem od samego początku okresu przygotowawczego, lecz z każdym kolejnym spotkaniem, jeśli chodzi o formę naszych zawodników, zauważalna była tendencja wzrostowa. Z dobrej strony nasi futsaliści pokazali się w trzech ostatnich sprawdzianach przed inauguracją ligi, zajmując drugie miejsce w turnieju Piła Futsal Cup oraz pewnie pokonując w sparingach pierwszoligowe Team Lębork oraz Constract Lubawa.

W pierwszym meczu sezonu w szeregach Red Devils zabraknie dwóch zawodników – Jakuba Kąkola z rywalizacji wyeliminowała choroba, natomiast z powodów formalnych w Katowicach nie ujrzymy jeszcze  Bernardo Appletona.

Kadra Red Devils na mecz z AZS-em UŚ Katowice: Werner, Kartuszyński – Moroz, Sobański, Burdiuh, Correia, Prz. Laskowski, Mazurkiewicz, Mączkowski, Pa. Laskowski, Kolesnik, D. Laskowski.

Przed meczem z AZS-em  UŚ Katowice optymizmem może nas napawać historia pojedynków z tym rywalem. Na dziesięć rozegranych meczów aż sześć kończyło się zwycięstwem Red Devils, padły trzy remisy i tylko raz górą okazali się rywale. Po raz pierwszy z tym rywalem Czerwone Diabły rywalizowały we wrześniu 2012, wygrywając 4:1, a po raz ostatni w styczniu 2016, remisując 3:3.

Historia spotkań z AZS-em UŚ Katowice:
2012/2013:
AZS UŚ Katowice 1:4 Red Devils Chojnice
(Kaźmierczak, Kolesnik, Sobański, Ł. Pieczyński)
Red Devils Chojnice 5:2 AZS UŚ Katowice
(Ivanov, Kolesnik, Solecki, Kriezel x2)
2013/2014:
AZS UŚ Katowice 2:2 Red Devils Chojnice
(Kolesnik x2)
Red Devils Chojnice 5:2 AZS UŚ Katowice
(Kaźmierczak 24, Kolesnik, M. Wojciechowski, Solecki x2)
2014/2015:
Red Devils Chojnice 9:3 AZS UŚ Katowice
(Ivanov x5, Kaźmierczak x2, Patryk Laskowski, Sundeev)
AZS UŚ Katowice 5:2 Red Devils Chojnice
(Ivanov, Kubiszewski)
2015/2016:
Red Devils Chojnice 5:0 AZS UŚ Katowice
(Sobański, Ivanov, Bondar x2, Marco Aurelio)
AZS UŚ Katowice 1:4 Red Devils Chojnice
(Kriezel x3, Marco Aurelio)
2016/2017: 
Red Devils Chojnice 2:2 AZS UŚ Katowice
(Sobański, Steinborn)
AZS UŚ Katowice 3:3 Red Devils Chojnice
(Kaźmierczak, Wardowski, Rychłowski)

Mecz sędziować będą Robert Podlecki z Lublina, Tomasz Kondrak z Kielc, Andrzej Śliwa z Pińczowa oraz Kamil Szczołko z Lublina.

Spotkanie będzie można zobaczyć za pośrednictwem telewizji TV COM, do czego serdecznie zapraszamy!

Po ostatnim meczu kontrolnym trener Red Devils w imieniu drużyny obiecał walkę o każdy centymetr boiska w meczu przeciwko AZS-owi UŚ. Liczymy na taką postawę, która z całą pewnością da przełożenie na udaną inaugurację sezonu!

Komentarze

komentarzy