Wracamy do gry!

Już w sobotę (12 stycznia) o godzinie 16:00 zawodnicy Red Devils Chojnice w pierwszym meczu Futsal Ekstraklasy w 2019 roku podejmą przed własną publicznością AZS UŚ Katowice. 

Po pierwszej rundzie sezonu najbliżsi rywale Czerwonych Diabłów zajmują ósme miejsce w ligowej tabeli. Drużyna prowadzona przez Miłosza Kocota w jedenastu meczach zgromadziła na swoim koncie trzynaście punktów, na które złożyły się cztery wygrane i jeden remis. Akademicy z Katowic mają za sobą nieudaną końcówkę pierwszej rundy. W trzech ostatnich meczach odnotowali oni trzy przegrane – 3:10 z Rekordem Bielsko-Biała, 0:5 z Piastem Gliwice oraz 2:3 z Clearexem Chorzów. Najskuteczniejszymi zawodnikami w szeregach AZS-u przed przerwą świąteczną byli Adam Jonczyk i Krzysztof Piskorz, którzy po osiem razy cieszyli się ze zdobytych bramek.

Miejsce tuż za AZS-em UŚ Katowice w ligowym peletonie zajmują przed meczami 12. kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils, którzy mają na swoim koncie o trzy punkty mniej od swoich najbliższych rywali, więc sobotni mecz może odegrać ważną rolę w perspektywie walki o poszczególne miejsca na koniec sezonu zasadniczego. Po przeciętnej pierwszej rundzie sezonu w kadrze Jakuba Mączkowskiego doszło do kilku zmian. Do zespołu dołączyli Miguel Arcangelo, Sylwester Bielicki oraz Kacper Ginter, których jednak w pierwszym spotkaniu drugiej rundy zabraknie w składzie Czerwonych Diabłów. Klub opuściło dwóch zawodników – Mika Correira oraz Yevhen Moroz. W kadrze Red Devils na sobotni mecz zabraknie także kontuzjowanego Patryka Laskowskiego.

Przed sobotnim spotkaniem optymizmem może nas napawać historia pojedynków z drużyną ze Śląska. Na jedenaście rozegranych meczów aż siedem kończyło się zwycięstwem Red Devils, padły trzy remisy i tylko raz górą okazali się rywale. Po raz pierwszy z tym rywalem Czerwone Diabły rywalizowały we wrześniu 2012, wygrywając 4:1. Meczem z AZS-em UŚ Katowice zawodnicy Red Devils inaugurowali ligowe zmagania w sezonie 2018/2019. We wrześniu minionego roku chojniczanie pokonali w Katowicach swoich rywali 3:1 po bramkach Jakuba Mączkowskiego, Yevhena Moroza oraz Andrija Burdiuha. Honorową bramkę dla ówczesnych gospodarzy zdobył Adam Jonczyk.

Już o godzinie 16:00 zapraszamy na trybuny hali Centrum Park Chojnice, emocje gwarantowane!

Komentarze

komentarzy