Wielkie emocje w wielką sobotę?

W wielką sobotę (2o kwietnia) o godzinie 18:00 w hali Centrum Park Chojnice zawodnicy Red Devils w meczu  23 kolejki Futsal Ekstraklasy zagrają z Pogonią ’04 Szczecin. 

Pogoń Szczecin na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce występuje nieprzerwanie już od trzynastu lat. W tym czasie szczecinianie sięgnęli m.in. po dwa wicemistrzostwa Polski. Ostatni sezon nasi najbliżsi rywale zakończyli na siódmym miejscu, wygrywając zmagania w tzw. grupie spadkowej Futsal Ekstraklasy. Rozgrywki o Puchar Polski drużyna z województwa zachodniopomorskiego zakończyła na 1/16 finału, w której to musiała uznać wyższość Red Devils.

Bieżący sezon dla „Portowców” jest zdecydowanie słabszy niż miniony. Szczecinianie po fazie zasadniczej zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli z piętnastopunktowym dorobkiem, na który złożyły się cztery wygrane, trzy remisy i aż piętnaście porażek. Mimo słabej postawy przez większość sezonu zawodnicy Pogoni potrafili jednak aż dwukrotnie pokonać zawodników Red Devils, co zwiastuje emocje w najbliższym meczu, w którym chojniczanie z całą pewnością będą chcieli zrewanżować się drużynie z Pomorza Zachodniego za dwie porażki z fazy zasadniczej sezonu.

Sobotni pojedynek będzie już 24. oficjalnym meczem pomiędzy Red Devils i Pogonią. Dotychczasowy bilans tych spotkań jest korzystny dla naszych rywali, którzy wygrali dziesięć spotkań. Siedem razy z parkietu zwycięzcy schodzili chojniczanie, a sześciokrotnie obydwa zespoły dzieliły się punktami.

 

Komentarze

komentarzy