Wicemistrzowie Polski rozgromieni w Chojnicach!

W meczu 17. kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils Chojnice pokonali we własnej hali z Gattą Zduńska Wola aż 5:0 (1:0).

Przed meczem w roli faworyta stawiani byli zawodnicy ze Zduńskiej Woli, którzy przed 17. kolejką w ligowej tabeli zajmowali trzecie miejsce. Aktualni wicemistrzowie Polski mogli się również pochwalić zwycięstwami we wszystkich rozegranych przez siebie meczach w drugiej rundzie sezonu.

Pierwsza połowa meczu stała pod znakiem niedokładności w grze obydwu zespołów, które nie potrafiły przez dłuższy czas utrzymać się przy piłce. Groźne akcje pod obydwiema bramkami brały się w głównej mierze ze strat i przechwytów futsalówki na połowie rywala. Poziom emocji w tym meczu znacznie podniósł się w 12 minucie, gdy czerwoną kartkę za faul poza obrębem własnego pola karnego otrzymał bramkarz Gatty Dariusz Słowiński, a już po chwili Vitaly Kolesnik silnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego wyprowadził drużynę Red Devils na prowadzenie. Mimo kilku sytuacji, które potencjalnie mogły zakończyć się strzeleniem bramki przez którąś z ekip, wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie z każdą minutą coraz wyraźniej zarysowywała się przewaga gospodarzy, którzy raz za razem wyprowadzali z własnej połowy groźne kontrataki. Po jednym z nich wynik na 2:0 podwyższył Bernardo Appleton Cruz, który silnym strzałem z prawego skrzydła pokonał Juana Casillasa. Na siedem minut przed końcową syreną goście, chcąc odrobić dwubramkową stratę do Red Devils, zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem. Zabieg ten przyniósł im jednak więcej strat niż korzyści i to skuteczni w defensywie gospodarze cieszyli się z kolejnych trafień. W 35 minucie do pustej bramki trafił najpierw Vitaly Kolesnik, a chwilę później Andrii Burdiuh. Kapitan „Czerwonych Diabłów” na pięć sekund przed końcem meczu kolejnym celnym strzałem do pustej bramki przypieczętował zwycięstwo chojniczan i skompletował hat-tricka.

Red Devils Chojnice 5:0 (1:0) Gatta Zduńska Wola
Bramki: Vitaly Kolesnik 11’18”, 34’15”, 39’55”; Bernardo Appleton Cruz 24’20”; Andrii Burdiuh 34’33”.

Czerwona kartka: Dariusz Słowiński 11’17” (za faul poza polem karnym).
Żółte kartki: Sebastian Kartuszyński, Bernardo Appleton Cruz.

Red Devils Chojnice:  83. Sebastian Kartuszyński (12. Michał Werner) – 4. Andrii Burdiuh, 6. Przemysław Laskowski, 10. Jakub Kąkol, 15. Vitaly Kolesnik (C) – 3. Łukasz Sobański, 11. Damian Mazurkiewicz, 14. Patryk Laskowski, 16. Bernardo Appleton Cruz, 17. Kacper Ginter, 23. Dominik Laskowski, 77. Sylwester Bielicki

Gatta Zduńska Wola: 1. Dariusz Słowiński, 13. Juan Casillas –  6. Marcin Stanisławski, 9. Mariusz Milewski (C), 10. Daniel Krawczyk, 14. Michał Marciniak – 11. Igor Sobalczyk, 88. Maksym Pautiak, 99. Arkadiusz Szypczyński.

Zwycięstwo nad Gattą Zduńska Wola jest najwyższą wygraną zawodników Red Devils w bieżącym sezonie. Nasz zespół po spotkaniach 17. kolejki Futsal Ekstraklasy awansował na ósmą pozycję w ligowej tabeli. O jeden punkt więcej zgromadzili na swoim koncie gracze Red Dragons Pniewy, którzy będą kolejnymi rywalami podopiecznych Jakuba Mączkowskiego już w najbliższą niedzielę o 18:00.