Wicelider vs. Lider

Już w niedzielę (19. listopada) o 17:00 po dwutygodniowej przerwie zawodnicy Red Devils powrócą do rywalizacji na parkietach 1 ligi. Kolejnym rywalem „Czerwonych Diabłów” będzie wicelider rozgrywek – AZS UZ Zielona Góra. 

Dla gospodarzy niedzielnego pojedynku jest to dopiero drugi sezon na zapleczu Futsal Ekstraklasy. Przed rokiem zielonogórzanie rozgrywki zakończyli tuż za podium ligowej tabeli. Początek tego sezonu w wykonaniu drużyny z województwa lubuskiego jest wprost imponujący. AZS UZ po siedmiu kolejkach jest jedynym niepokonanym zespołem w stawce i ze stratą jednego punktu w ligowej tabeli plasuje się tuż za Red Devils. W szeregach naszych rywali nie brakuje zawodników znanych z występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wśród nich jest m.in. najlepszy strzelec ligi (ex aequo z Sebastianem Wojciechowskim i Jakubem Mączkowskim) – Kacper Konopacki, który podobnie jak dwaj nasi gracze na swoim koncie zgromadził 11 trafień.

Podopieczni trenera Andrzeja Biangi, mimo przerwy na zgrupowanie reprezentacji Polski, nie próżnowali. W dwumeczu naszej kadry narodowej ze Słowenią wystąpił Sebastian Wojciechowski, a pozostali zawodnicy zagrali w meczu towarzyskim z wojewódzką drużyną Państwowej Straży Pożarnej.

Niedzielny pojedynek Red Devils z AZS-em UZ Zielona Góra będzie pierwszym oficjalnym meczem pomiędzy tymi drużynami. Co do tego, że spotkanie to zapowiada się niezwykle emocjonująco, nie ma wątpliwości. Do zajmowanych przez obydwa zespoły pozycji w tabeli należy dodać fakt, że zielonogórzanie jak dotąd nie stracili ani punktu w meczu we własnej hali, a chojniczanie do tej pory zgromadzili komplet „oczek” w spotkaniach wyjazdowych.

Relację z meczu na szczycie 1 ligi przeprowadzi portal Lajfy.com. Trzymajcie za nas kciuki!

Fot. Aleksander Knitter

Komentarze

komentarzy