Wicelider pokonany!

W meczu 8. kolejki 1 ligi zawodnicy Red Devils w Zielonej Górze mierzyli się z wiceliderem tabeli – AZS-em UZ Zielona Góra. 

Mecz doskonale rozpoczęli zawodnicy Red Devils, którzy już 10 sekund po pierwszym gwizdku arbitra mogli się cieszyć z prowadzenia po bramce Jakuba Mączkowskiego bezpośrednio z rzutu wolnego. 6. minut później „Czerwone Diabły” odskoczyły rywalom na dwa trafienia po tym jak piłkę do siatki zielonogórzan wślizgiem skierował Sebastian Wojciechowski. W 11. minucie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Jakub Mączkowski, nie dając szans golkiperowi gospodarzy po atomowym uderzeniu pod poprzeczkę. Na trzy trafienia Red Devils gracze AZS-u UZ w pierwszej połowie odpowiedzieli tylko jedną bramką. Michała Wernera pięć minut przed przerwą pokonać zdołał Jakub Turowski.

Mimo licznych dogodnych sytuacji podopiecznych trenera Andrzeja Biangi  na początku drugiej części spotkania, to gospodarze tego meczu zdobyli bramkę kontaktową. W 29. minucie na listę strzelców po rzucie wolnym wpisał się Kamil Kruszyński. Trzy minuty później po niesygnalizowanym strzale z prawego skrzydła czwartą bramkę dla Red Devils zdobył Sebastian Wojciechowski, lecz już po chwili zielonogórzanie odpowiedzieli trafieniem Michała Bartnickiego. Półtora minuty przed końcem spotkania przedłużony rzut karny wykorzystał Mączkowski. Równo z końcową syreną gospodarze pokonując Michała Wernera, ustalili wynik na 4:5.

AZS UZ Zielona Góra 4:5 (1:3) Red Devils Chojnice 
Bramki: Jakub Turowski 14’03”; Kamil Kruszyński 28’44”, 40’00”; Michał Bartnicki 32’20” –  Jakub Mączkowski 0’10”, 10’05”, 38’27”; Sebastian Wojciechowski 6’39”, 31’46”.

Żółte kartki: Jakub Turowski 28’37”, Kamil Kruszyński 29’03” – Patryk Kubiszewski 28’43”.

Red Devils: Michał WernerArtur Czarnowski – Łukasz SobańskiPrzemysław LaskowskiPatryk LaskowskiJakub MączkowskiVitaly KolesnikSebastian WojciechowskiPiotr WardowskiDominik LaskowskiPatryk KubiszewskiMariusz KaźmierczakJakub Kowalski.

Po meczu w Zielonej Górze chojniczanie utrzymali pierwsze miejsce w ligowej tabeli, powiększając przewagę nad drugim zespołem do trzech punktów. Kolejny mecz ligowy „Czerwone Diabły” rozegrają już w najbliższą niedzielę (26. listopada) o godzinie 18:00 w hali Centrum Park Chojnice.

Komentarze

komentarzy