W poszukiwaniu skuteczności

AZawodnicy Red Devils w meczu 17. kolejki 1. ligi przegrali w Białymstoku z miejscowym Heliosem 1:5 (0:3).

Mecz z Heliosem miał podobny przebieg do spotkania Pucharu Polski z MOKS-em Białystok. Na początku spotkania to zawodnicy Red Devils przystąpili do ataku, lecz w 6. minucie nadziali się na kontratak gospodarzy, po którym Michała Wernera pokonał Adam Butkiewicz. Chwilę później „Czerwone Diabły” straciły najbardziej kuriozalną bramkę w tym sezonie. Po wznowieniu od bramki w wyniku nieporozumienia między bramkarzem i jednym z zawodników Red Devils, piłkę do siatki skierował golkiper Heliosa. W 11. minucie po stałym fragmencie gry i dobitce wynik na 3:0 podwyższył Adrian Niegowski.

W pierwszej połowie i na początku drugiej części meczu w dogodnych do zdobycia bramki sytuacjach kilkukrotnie znajdowali się m.in. Sebastian Wojciechowski i Patryk Kubiszewski, lecz za każdym razem brakowało skuteczności lub górą okazywał się bramkarz białostoczan. Udało się to dopiero w 32. minucie, gdy po rzucie wolnym pierwszą w tym meczu bramkę dla Red Devils zdobył Przemysław Laskowski. Chwilę później mogło być już 3:2, lecz kolejną fenomenalną paradą popisał się golkiper klubu z Białegostoku, który najpierw odbił uderzenie Wojciechowskiego, a następnie wybronił dobitkę Kubiszewskiego.

W końcówce meczu trener Andrzej Bianga zdecydował się na manewr w wycofanym bramkarzem i po raz kolejny „Czerwone Diabły” więcej na nim straciły niż zyskały, gdyż po dwóch stratach piłkę do pustej bramki zdołał posłać bramkarz rywali – Kamil Ulman, kompletując tym samym hat-tricka. Nasi zawodnicy stworzyli sobie jeszcze jedną bardzo dobrą sytuację bramkową, lecz i tym razem nie do pokonania okazał się być niekwestionowany zawodnik meczu.

Helios Białystok 5:1 (3:0) Red Devils Chojnice
Bramki: Adam Butkiewicz 5’35”; Kamil Ulman 8’34”, 35’49”, 39’29”; Adrian Niegowski 10’17” – Przemysław Laskowski 32’05”.

Kolejny mecz nasi zawodnicy rozegrają w niedzielę (25. marca) o 14:30 z AZS-em UZ Zielona Góra. Już teraz zapraszamy do hali Centrum Park Chojnice!