Utrzymanie coraz dalej…

Red Devils przegrali w meczu 19. kolejki Futsal Ekstraklasy z przedostatnim w ligowej tabeli Solnym Miastem Wieliczka 3:4 (1:3), powiększając stratę do tego zespołu do ośmiu punktów.

Kluczowe dla tego spotkania okazały się pierwsze minuty meczu. Już w drugiej minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Piotr Myszor, a kilka minut później wynik podwyższył Michał Gąsior. W pierwszej połowie do siatki Red Devils trafił jeszcze Michał Skórski, lecz tym razem chojniczanom szybko udało się odpowiedzieć bramką Mariusza Kaźmierczaka.

Przez całą drugą połowę dominującą stroną byli zawodnicy Red Devils, lecz w grze podopiecznych Krzysztofa Juśki wyraźnie brakowało pomysłu na sforsowanie obronnych zasieków Solnego Miasta. Mimo tego, dwukrotnie Czerwonym Diabłom udało się pokonać golkipera gospodarzy. Jako pierwszy tej sztuki dokonał krótko po przerwie Sebastian Wojciechowski, a w samej końcówce meczu na listę strzelców wpisał się jeszcze Dariusz Rychłowski. Na nieszczęście naszej drużyny pomiędzy tymi bramkami swój dorobek strzelecki poprawili także wieliczanie. W dwudziestej ósmej minucie drugi raz w tym meczu Michała Kartuszyńskiego pokonał Michał Skórski. Doskonała okazja na doprowadzenie do wyrównania przed naszym zespołem nadarzyła się na pół minuty przed końcem spotkania. Zawodnikom Red Devils nie udało się jednak skutecznie wykorzystać gry z przewagą aż dwóch zawodników.

Po tym meczu sytuacja Red Devils wydaje się być wręcz dramatyczna. Chojniczanie zajmują ostatnie miejsce, tracąc do bezpiecznej strefy aż szesnaście „oczek”, co nawet po podziale punktów będzie piekielnie trudne do odrobienia. Pozostaje nam jedynie nadzieja na to, że Czerwone Diabły już od następnej kolejki zaczną regularnie punktować, dając sobie szansę na pozostanie w Futsal Ekstraklasie.

Solne Miasto Wieliczka 4:3 (3:1) Red Devils Chojnice

Piotr Myszor 1’59”, Michał Gąsior 7’33’, Michał Skórski 13’46”, 27’59” – Mariusz Kaźmierczak 14’08”, Sebastian Wojciechowski 22’02”, Dariusz Rychłowski 35’02”.

MKF Solne Miasto Wieliczka: Paweł Kurowski (1), Daniel Bukowiec (3), Paweł Doroszko (4), Michał Gąsior (5), Piotr Myszor (6), Patryk Taraszkowski (7), Arkadiusz Lekki (8), Konrad Cebula (10), Krystian Grochalski (11), Wojciech Przybył (15), Michał Skórski (16), Krystian Brzenk (21)