Udany początek turnieju

Drużyna Red Devils Urbaniak Eltom w sobotę (22. lipca) rozpoczęła zmagania w drugim turnieju tegorocznej edycji I ligi beach soccera.

Po pierwszym turnieju, który został rozegrany przed dwoma tygodniami w Sztutowie „Czerwone Diabły” zajmowały drugie miejsce w swojej grupie z taką samą ilością punktów co liderujący Pro-Fart Głowno. Przypomnijmy, że dwie najlepsze drużyny zapewnią sobie miejsce w barażu o awans do ekstraklasy.

W pierwszym meczu turnieju w Chodeczu Red Devils mierzyli się z plasującą się na trzeciej pozycji w ligowej stawce Sztutozzerią Sztutowo. Już w pierwszej tercji nasi zawodnicy zapewnili sobie spokojną przewagę bramkową, a ozdobą tej części spotkania były dwa efektowne trafienia Mariusza Kaźmierczaka. Pierwsze dwanaście minut zakończyło się wynikiem 4:0. Taki rezultat pozwalał chojniczanom kontrolować przebieg spotkania, lecz w drugiej tercji jedną bramkę straty odrobić zdołali rywale ze Sztutowa. W ostatniej partii „Czerwone Diabły” ponownie odskoczyły na cztery trafienia, ustalając wynik meczu na 7:3.

Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice 7:3 (4:0, 1:2, 2:1)‬ Sztutozzeria Sztutowo
Mariusz Kaźmierczak x2, Piotr Wardowski x2, Marcin Synoradzki x2, Tomasz Broner

Red Devils: 1. Kartuszyński, 12. Urbaniak, 21. Werner – 3. Wiszniewski, 4. Skiba, 5. Broner, 6. Kaźmierczak, 7. Synoradzki, 10. Wardowski, 23. Mączkowski, 27. Kubiszewski. Trener: Jakub Mączkowski. Kierownik: Marcin Synoradzki. Fizjoterapeuta: Magda Kołodziej.

W niedzielę (23. lipca) chojniczanie rozegrają dwa ostatnie spotkania I ligi z Dragonem Bojano i Pro-Fartem Głowno.