Udane zakończenie udanego sezonu

W meczu 22. kolejki 1. ligi zawodnicy Red Devils rozgromili na wyjeździe ostatnią drużynę sezonu – Team Unisław 11:1 (7:0), pieczętując tym samym wywalczony tydzień wcześniej awans do ekstraklasy.

Mecz od samego początku układał się korzystnie dla gości i już kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry piłkę do siatki po raz pierwszy posłał Sebastian Wojciechowski. Po chwili było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Przemysław Laskowski. W szóstej minucie zawodnicy Red Devils zadali rywalom dwa kolejne ciosy po strzałach Wojciechowskiego i Vitalya Kolesnika. Minutę później bramkarza rywali pokonał kapitan „Czerwonych Diabłów” – Jakub Mączkowski. W pierwszej części spotkania jeszcze dwa razy do siatki trafiał Wojciechowski, ustalając wynik do przerwy na 7:0.

Po przerwie podopieczni Andrzeja Biangi nieco zwolnili tempo i to gospodarze za sprawą Karola Kaczmarka mogli cieszyć się z bramki. Gola na 8:1 w 29. minucie zdobył Vitaly Kolesnik. W końcowej części spotkania zawodnicy Red Devils jeszcze trzy razy pokonywali golkipera rywali. Swoje piąte w tym meczu trafienie odnotował Sebastian Wojciechowski, a poza nim piłkę między słupkami umieszczali jeszcze Yevhen Moroz i Patryk Laskowski, który zdobył ostatnią bramkę „Czerwonych Diabłów” w sezonie 2017/2018.

Team Unisław 1:11 (0:7) Red Devils Chojnice
Bramki: Karol Kaczmarek 26′ – Sebastian Wojciechowski 1′, 6′, 14′, 19′, 34′; Przemysław Laskowski 2′; Vitaly Kolesnik 6′, 29′; Jakub Mączkowski 7′; Yevhen Moroz 31′; Patryk Laskowski 39′.

Red Devils: Werner (Kartuszyński, Czarnowski) – Mączkowski, Wojciechowski, Kolesnik, Prz. Laskowski – Sobański, Moroz, Pa. Laskowski, Kubiszewski, Kaczorowski, D. Laskowski, Mazurkiewicz.

Mecz ostatniej kolejki 1. ligi nie miał już żadnego wpływu na pozycję Red Devils w ligowej tabeli. Pięcioma zdobytymi w tym meczu bramkami Sebastian Wojciechowski przypieczętował natomiast zdobycie tytułu króla strzelców rozgrywek.