Uciekamy rywalom!

W meczu 9. kolejki 1 ligi drużyna Red Devils Chojnice pokonała na własnym terenie Constract Lubawa 2:1 (1:0). Obydwie bramki dla „Czerwonych Diabłów” zdobył Jakub Mączkowski, natomiast trafienie dla gości na swoim koncie zapisał Patryk Szczepaniak.

Mecz już od pierwszych minut był bardzo zacięty, jednak w grze Red Devils było widać zdecydowanie większe doświadczenie i boiskowe wyrachowanie, co w siódmej minucie znalazło przełożenie na wynik. Z lewego skrzydła w pole karne piłkę wstrzelił Przemysław Laskowski, a w odpowiednim miejscu znalazł się Jakub Mączkowski, który z zimną krwią pokonał byłego bramkarza „Czerwonych Diabłów”, a obecnie zawodnika Constraktu – Vladyslava Bondarenkę.

W pierwszej połowie obydwa zespoły wypracowały sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Bliżej osiągnięcia tego celu byli goście, lecz albo świetnie w bramce spisywał się Michał Werner, albo brakowało skuteczności, jak po bardzo niecelnym strzale Piotra Papierwskiego z przedłużonego rzutu karnego.

W drugą połowę bardzo dobrze weszli podopieczni trenera Andrzeja Biangi. Szybko znalazło to odzwierciedlenie w rezultacie spotkania, gdy po indywidualnej akcji Sebastiana Wojciechowskiego piłkę do siatki drużyny z Lubawy skierował Jakub Mączkowski, zapisując na swoim koncie już szesnaste trafienie w tym sezonie i umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców.

W końcowej fazie spotkania za odrabianie strat wzięli się lubawianie. Na niespełna dziesięć minut przed końcową syreną po strzale z ostrego kąta bramkę kontaktową zdobył Patryk Szczepaniak, a w kilku innych sytuacjach brak wyrównania mogliśmy zawdzięczać tylko dobrej dyspozycji naszego bramkarza i nieskuteczności przyjezdnych.

Wraz z upływem czasu pojedynek nabierał coraz większych rumieńców, zwłaszcza że obydwa zespoły uzbierały na swoim koncie po pięć fauli, a więc każdy błąd mógł kosztować przedłużony rzut karny dla rywali. Trzy sekundy przed końcem spotkania za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Piotr Papierowski, a nasza drużyna egzekwowała rzut karny z dziesięciu metrów. Wynik jednak nie uległ już zmianie, gdyż Jakub Mączkowski posłał piłkę tuż obok słupka.

Red Devils Chojnice 2:1 (1:0) Constract Lubawa
Bramki: Jakub Mączkowski 6’09”, 21’39” – Patryk Szczepaniak 30’44”.

Żółte kartki: Sobański, Kaźmierczak – Papierowski, Karbowski, Szczepaniak.
Czerwona kartka: Papierowski (za drugą żółtą)

Red Devils: WernerCzarnowski – SobańskiPrzemysław LaskowskiPatryk LaskowskiMączkowskiKolesnikWojciechowskiWardowskiD. LaskowskiKubiszewskiKaźmierczakKowalski.

Constract: Bondarenko, Zelma – Kaniewski, Grubalski, Szczepaniak, Papierowski – Karbowski, Mederski, Wasiak, Ossowski, Wolski, Maśkiewicz, Sadowski, Jarzembowski.

Po wygranej z Constraktem „Czerwone Diabły” powiększyły przewagę nad wiceliderem tabeli do sześciu punktów. Kolejny mecz podopieczni trenera Andrzeja Biangi rozegrają w sobotę (2. grudnia) na wyjeździe z KS Futsal Leszno, natomiast kolejny mecz w Chojnicach zawodnicy Red Devils rozegrają w 10. grudnia z Teamem Unisław.