Turniejowe zwycięstwo juniorów Red Devils

Zespół Red Devils U-10 prowadzony przez Sebastiana Wojciechowskiego i Irminę Kaproń-Ollik zwyciężył w rozgrywanym w niedzielę (10. czerwca) turnieju o puchar firmy „USA Cars”.

W rozgrywkach wzięło udział łącznie dziewięć drużyn z pięciu klubów. Zespoły zostały rozlosowane do trzech grup, których zwycięzcy w fazie finałowej zagrali o miejsca na podium, drużyny z drugiego miejsca o lokaty 4-6, a z trzeciego o miejsca 7-9. Łącznie każdy zespół rozegrał po cztery, trwające po dziesięć minut, mecze.

W turnieju zwyciężyła drużyna Red Devils I, a na podium uplasowały się jeszcze Charzykowianka i Chojniczanka III. Zespół Red Devils II rozgrywki zakończył na miejscu szóstym. W hali Centrum Park Chojnice zaprezentowali się jeszcze przedstawiciele Kolejarza Chojnice i AP Eurotur Chojnice.

Tytuł Króla Strzelców wywalczył Sebastian Fierek z Kolejarza, pozostałe nagrody indywidualne przypadły reprezentantom zwycięskiego zespołu – najlepszym zawodnikiem został wybrany Adam Jaśkiewicz, a najlepszym bramkarzem Robert Piechowski.

Wyniki:
Grupa A:
Red Devils I – Kolejarz II 2:1 (Jaśkiewicz, Pryla – Fierek)
Red Devils I – Eurotur 2:0 (Jaśkiewicz)
Kolejarz II – Eurotur 2:1 (Fierek x2 – Półczyński)
Grupa B:
Charzykowianka – Chojniczanka I 0:0
Charzykowianka – Red Devils II 2:0 (Michalski, Knitter)
Red Devils II – Chojniczanka I 3:0 (Ciemiński, Malasz, Żołądź)
Grupa C:
Kolejarz I – Chojniczanka I 1:2 (Lewandowski – Żalikowski, Breska)
Kolejarz I – Chojniczanka III 0:2 (Urbański, Grubicki)
Chojniczanka II – Chojniczanka III 0:1 (Tetzlaff)
Grupa górna:
Red Devils I – Charzykowianka 1:0 (Pryla)
Red Devils I – Chojniczanka III 2:0 (Jaśkiewicz, Guziński)
Charzykowianka – Chojniczanka III 2:0 (Knitter)
Grupa środkowa:
Kolejarz II – Red Devils II 1:0 (Fierek)
Kolejarz II – Chojniczanka II 1:1 (Fierek – Janiak)
Red Devils II – Chojniczanka II 0:0
Grupa dolna:
Eurotur – Chojniczanka I 0:0
Eurotur – Kolejarz I 1:1 (Block – Przytarski)
Chojniczanka I – Kolejarz I 4:2 (Sobiecki x2, Matusiak, Chałbowicz – Lewandowski, Przytarski)