Turniej I ligi w Sztutowie – dzień 2.

W niedzielę (9. lipca) drużyna Red Devils Urbaniak Eltom rozegrała dwa ostatnie mecze turnieju I ligi beach soccera w Sztutowie. 

W pierwszym z nich chojniczanie mierzyli się z zespołem Pro Fart Głowno, który po pierwszym dniu zmagań na swoim koncie, podobnie jak Red Devils, miał komplet punktów. W pierwszej tercji żadna z drużyn nie potrafiła skierować piłki do bramki rywala. Druga część meczu zaczęła się dobrze dla „Czerwonych Diabłów”, które zdołały wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Było to jednak wszystko, na co w tym meczu stać było nasz zespół i w kolejnych minutach bramki zdobywali już głównie zawodnicy z Głowna, którym udało się pokonać Red Devils w stosunku 7:3.

Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice 3:7 (0:0, 2:4, 1:3) Pro Fart Głowno
Patryk Kubiszewski, Piotr Wardowski, Siarhei Yarashevich

W ostatnim meczu turnieju, w którym „Czerwone Diabły” mierzyły się z gospodarzem turnieju – Sztutozzerią Sztutowo, już od pierwszych minut przewaga w grze zarysowywała się po stronie Red Devils. W pierwszej tercji chojniczanie zdołali wyjść na dwubramkowe prowadzenie, a przewagę bramkową wyraźnie powiększyli jeszcze w trzeciej części meczu, ostatecznie pokonując rywali 5:1. Ozdobą tego spotkania były dwie efektowne bramki dla naszego zespołu – gol strzelony nożycami przez Mariusza Kaźmierczaka oraz trafienie Jakuba Mączkowskiego z przewrotki.

Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice 5:1 (2:0, 0:0, 3:1) Sztutozzeria Sztutowo
Patryk Kubiszewski, Rafał Wiszniewski, Mariusz Kaźmierczak, Jakub Mączkowski x2

Red Devils Urbaniak Eltom: 1. Sebastian Kartuszyński, 21. Michał Werner – 3. Rafał Wiszniewski, 4. Siarhei Yarashevich, 5. Jakub Skiba, 6. Mariusz Kaźmierczak (C), 7. Marcin Synoradzki, 10. Piotr Wardowski, 23. Jakub Mączkowski, 27. Patryk Kubiszewski.
Trener: Jakub Mączkowski. Fizjoterapeuta: Magda Kołodziej.

Po pierwszym turnieju I ligi beach soccera zespół Red Devils Urbaniak Eltom zajmuje drugie miejsce w swojej grupie z dorobkiem dziewięciu punktów. Tyle samo na swoim koncie zgromadził liderujący Pro Fart Głowno. Trzecie miejsce z siedmioma „oczkami” zajmuje Sztutozzeria Sztutowo, a tabelę zamyka zespół Sokół 1946 Sokółka z zerowym dorobkiem punktowym.

Za dwa tygodnie w Chodeczu zostanie rozegrany drugi turniej I ligi. Dwie najlepsze drużyny po dwóch turniejach zapewnią sobie miejsce w barażach o awans do ekstraklasy, które odbędą się w ostatni weekend lipca w Kołobrzegu.

Komentarze

komentarzy