Trzy punkty jadą do Chojnic!

W sobotę (28. października) zawodnicy Red Devils w wyjazdowym meczu 6. kolejki 1 ligi pokonali zespół Mieszko Gniezno 4:1 (2:1).

Podopieczni trenera Andrzeja Biangi już od pierwszego gwizdka przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. Znalazło to przełożenie na wynik w 9. minucie meczu, kiedy to po składnej akcji zawodników Red Devils piłkę w siatce umieścił Vitaly Kolesnik.

Po bramce „Czerwonych Diabłów” obraz gry nie uległ zmianie. Przed przerwą wynik zdołał podwyższyć Przemysław Laskowski, który otrzymał precyzyjne podanie z prawego skrzydła od Sebastiana Wojciechowskiego.

Chwilę później niespodziewanie z bramki przyszło się cieszyć gospodarzom. Po wznowieniu z autu atomowym strzałem z lewej flanki bramkarza Red Devils zaskoczyć zdołał Marcin Greser, zdobywając gola kontaktowego dla Mieszka.

Po przerwie do zdecydowanego ataku ruszyli chojniczanie, lecz na ich drodze kilkukrotnie stawał dobrze dysponowany golkiper rywali. 9. minut po wznowieniu gry zasieki obronne rywali po raz drugi w tym meczu pokonał jednak Przemysław Laskowski, podwyższając rezultat na 3:1.

Niespełna dwie minuty później pięknym strzałem z dystansu wynik meczu na 4:1 dla Red Devils ustalił Jakub Mączkowski.

Mieszko Gniezno 1:4 (1:2) Red Devils Chojnice
Bramki: Marcin Greser 18’16” – Vitaly Kolesnik 8’32”; Przemysław Laskowski 17’28”, 28’32”; Jakub Mączkowski 30’14”.
Red Devils: Michał WernerArtur Czarnowski – Łukasz SobańskiPrzemysław LaskowskiPatryk LaskowskiJakub MączkowskiVitaly KolesnikSebastian WojciechowskiPiotr WardowskiDominik LaskowskiPatryk KubiszewskiMariusz KaźmierczakJakub Kowalski.

Po zwycięstwie w Gnieźnie „Czerwone Diabły” utrzymają co najmniej drugie miejsce w ligowej tabeli, lecz w przypadku straty punktów przez AZS UZ Zielona Góra, chojniczanie powrócą na fotel lidera. Kolejny mecz zawodnicy Red Devils rozegrają w niedzielę 5. listopada o 17:00 w hali Centrum Park Chojnice z Heliosem Białystok. Już teraz serdecznie zapraszamy!