Trzecia wygrana z rzędu!

W meczu 13. kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils pokonali przed własną publicznością Clearex Chorzów 5:3 (1:1).

Przed meczem w roli faworyta stawiani byli goście, którzy po 12. kolejce plasowali się na czwartym miejscu w ligowej tabeli z przewagą aż dziesięciu punktów nad Red Devils. W pierwszej rundzie sezonu chorzowianie pokonali Czerwone Diabły aż 7:1.

Od samego początku to jednak gospodarze stwarzali sobie coraz lepsze sytuacje do zdobycia bramki, co w szóstej minucie znalazło odzwierciedlenie w bramce Przemysława Laskowskiego, który pokonał Rafała Krzyśkę po dwójkowej akcji z Andrijem Burdiuhem. W 12. minucie goście za sprawą Sebastiana Leszczaka zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Wynik 1:1 utrzymywał się do końca pierwszej połowy.

Prawdziwe emocje na kibiców zgromadzonych w hali Centrum Park Chojnice czekały jednak dopiero po przerwie. Sygnał do ataku gospodarzom już niespełna dwie minuty po wznowieniu gry dał Jakub Kąkol, który po pięknej indywidualnej akcji zgubił obrońców i pewnym strzałem pokonał golkipera Cleareksu. W 26. minucie po składnym kontrataku zawodników Red Devils z najbliższej odległości piłkę do siatki skierował Łukasz Sobański, podwyższając na 3:1. Chwilę później chojniczanie cieszyli się już z czwartej bramki Czerwonych Diabłów. Patryk Kubiszewski opanował piłkę pod bramką rywala po długim podaniu i z ostrego kąta z lewej nogi posłał silny strzał pod poprzeczkę.

Ostatnie minuty meczu stały pod znakiem gry chorzowian z lotnym bramkarzem. Pierwszym wymiernym efektem gry w przewadze był gol Macieja Mizgajskiego, który w 35. minucie posłał piłkę między nogami Sebastiana Kartuszyńskiego. Emocje sięgnęły zenitu, gdy na niespełna pół minuty przed końcem meczu bramkę kontaktową bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Sebastian Leszczak. Tuż po wznowieniu gry od środka boiska zapędy rywali ostudził jednak Andrii Burdiuh, który ustalił wynik spotkania na 5:3.

Red Devils Chojnice 5:3 (1:1) Clearex Chorzów
Bramki: Przemysław Laskowski 5’52”, Jakub Kąkol 21’56”, Łukasz Sobański 25’47”, Patryk Kubiszewski 28’13”, Andrii Burdiuh 39’45” – Sebastian Leszczak 12’17”, 39’31”; Maciej Mizgajski 34’03”.

Żółte kartki: Dominik Laskowski, Vitaly Kolesnik – Mariusz Seget.

Red Devils Chojnice: 83. Sebastian Kartuszyński (12. Michał Werner) – 4. Andrii Burdiuh, 6. Przemysław Laskowski, 10. Jakub Kąkol, 15. Vitaly Kolesnik (C) – 3. Łukasz Sobański, 11. Damian Mazurkiewicz, 16. Bernardo Appleton Cruz, 17. Kacper Ginter, 23. Dominik Laskowski, 27. Patryk Kubiszewski, 77. Sylwester Bielicki.

Clearex Chorzów: 23. Rafał Krzyśka (25. Patryk Puzio) – 6. Mikołaj Zastawinik, 10. Maciej Mizgajski, 19. Adam Wędzony, 21. Sebastian Leszczak – 4. Tomasz Golly, 7. Mariusz Seget, 9. Krzysztof Salisz, 11. Szymon Łuszczek (C), 17. Robert Świtoń, 24. Vadym Ivanov.

Sędziowie: Jewgienij Adamonis, Paweł Gwiazda – Arkadiusz Piotrowski, Arkadiusz Borawski.

Zwycięstwo z Cleareksem Chorzów jest trzecią ligową wygraną Red Devils z rzędu po zwycięstwach 3:1 z Piastem Gliwice oraz 3:2 z AZS-em UŚ Katowice. Po 13. kolejce Futsal Ekstraklasy Czerwone Diabły awansowały na ósme miejsce w tabeli z 16. punktami na koncie. Taki sam dorobek punktowy mają jednak dwa zespoły bezpośrednio wyprzedzające Red Devils. Dwie najbliższe kolejki ekstraklasy ze względu na zgrupowanie reprezentacji Polski zostaną rozegrane na przełomie marca i kwietnia. W kolejnym meczu w ramach 16. kolejki podopieczni Jakuba Mączkowskiego 9. lutego o 18:00 zmierzą się na wyjeździe z Orłem Jelcz-Laskowice.