Trzeci mecz bez wygranej

W wyjazdowym meczu 4. kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils przegrali 1:3 (1:2) z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy przed tym meczem nie mieli na swoim koncie ani jednego punktu w ligowej tabeli. W 3. minucie Marcin Firańczyk obrócił się z jednym z zawodników Red Devils na plecach i ofiarnym strzałem na wślizgu pokonał Michała Wernera. W 11. minucie po przechwycie na połowie rywala i krótkiej wymianie podań do wyrównania doprowadził Przemysław Laskowski. Asystę przy tym trafieniu zapisał na swoje konto Jakub Mączkowski. Tuż przed przerwą gospodarze przechwycili piłkę w środkowej strefie boiska i po szybkiej akcji bramkę z najbliższej odległości zdobył Vitaly Lisnychenko, po raz kolejny wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie.

Mimo trzech bramek, pierwsza połowa spotkania była pełna niedokładności i niewykorzystanych okazji z obydwu stron. Obraz ten nie uległ zmianie po wznowieniu meczu, lecz do słabego poziomu gry doszedł jeszcze większy brak skuteczności. W wyniku tego rezultat nie zmieniał się przez niemal całą drugą połowę. Zmianę tego stanu rzeczy miał przynieść zastosowany przez Red Devils manewr z wycofanym bramkarzem, który jednak w rzeczywistości przyniósł więcej strat niż korzyści. Na nieco ponad dwie minuty przed końcem meczu grający jako lotny bramkarz Andrii Burdiuh otrzymał drugą żółtą kartkę za niesportowe zachowanie i zamiast gry w przewadze, Czerwone Diabły musiały do końca meczu bronić się przed utratą bramki w osłabieniu. Białostoczanie przewagę wykorzystali dopiero na 6 sekund przed końcem spotkania, gdy do siatki trafił Mateusz Lisowski, ustalając wynik na 3:1.

MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:1 (2:1) Red Devils Chojnice
Bramki: Marcin Firańczyk 2’09”; Vitaly Lisnychenko 19’01”; Matusz Lisowski 39’54” – Przemysław Laskowski 10’51”.

Czerwona kartka: Andrii Burdiuh (druga żółta)

MOKS Słoneczny Stok Białystok: 28. Norbert Jendruczek (34. Dawid Święciński) – 3. Mateusz Lisowski (C), 5. Adrian Citko, 10. Vitaly Lisnychenko, 19. Marcin Firańczyk – 7. Krzysztof Kożuszkiewicz, 9. Michał Osypiuk, 14. Mateusz Łukasiewicz, 15. Kamil Wojtkielewicz, 17. Michał Maciąg, 18. Serghii Babynin, 26. Damian Grabowski.

Red Devils Chojnice: 12. Michał Werner (83. Sebastian Kartuszyński) – 16. Bernardo Appleton Cruz, 4. Andrii Burdiuh, 6. Przemysław Laskowski, 15. Vitaly Kolesnik (C) – 2. Yevhen Moroz, 3. Łukasz Sobański, 5. Mika Correira, 11. Damian Mazurkiewicz, 13. Jakub Mączkowski, 14. Patryk Laskowski, 23. Dominik Laskowski.

Kolejny mecz ligowy Czerwone Diabły rozegrają już w najbliższą sobotę (20. października) we własnej hali z beniaminkiem rozgrywek – Orłem Jelcz-Laskowice. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00, już teraz zapraszamy do hali Centrum Park Chojnice.