To już pewne – zagramy o brązowe medale!

W minioną niedzielę (17. kwietnia) w meczu 21. kolejki Futsal Ekstraklasy Red Devils Chojnice rozgromili na własnym parkiecie Nbit Gliwice aż 11:4. Po tym meczu możemy być już pewni miejsca w barażach o trzecie miejsce Mistrzostw Polski oraz że ten sezon zakończymy z drugim wynikiem w historii naszych występów w ekstraklasie.

Spotkanie już od pierwszego gwizdka układało się po myśli podopiecznych Olega Zozulyi, bowiem już w dwudziestej szóstej sekundzie po przechwycie na połowie rywali Oleksandr Bondar pokonał golkipera Nbitu. Minutę później najskuteczniejszy strzelec Red Devils mógł się cieszyć z drugiego trafienia – tym razem po bezpośrednim strzale na bramkę z rzutu wolnego. Ukrainiec ma na swoim koncie już 29 trafień i na 99,9% będzie on pierwszym w historii zawodnikiem naszego klubu, który zdobędzie koronę Króla Strzelców ekstraklasy, bowiem na jedną kolejkę przed końcem sezonu ma on aż sześć bramek przewagi nad drugim zawodnikiem w tej klasyfikacji. Nadzieja na dobry wynik w szeregach rywali odżyła dopiero w szóstej minucie kiedy to Taras Tarasovych pokonał strzegącego naszej bramki Mario Modrusana. Do końca pierwszej połowy utrzymywała się jednak zdecydowana przewaga naszego zespołu, która odniosła odzwierciedlenie w hat-tricku Tomasza Kriezela, pięknej bramce Sebastiana Wojciechowskiego i prowadzeniu aż 6:1 po pierwszej części spotkania.

Na drugą połowę zawodnicy Red Devils wyszli niemal pewni końcowego zwycięstwa i na parkiecie zaprezentowali się wszyscy zawodnicy z pola, którzy znaleźli się w kadrze meczowej. W tej części meczu częściej niż w pierwszej do głosu dochodzili gliwiczanie, którzy aż trzy razy trafili do bramki Czerwonych Diabłów. Gole strzelali Włodarek, Mirga i ponownie Tarasovych. Gospodarze tego spotkania na trzy bramki rywali odpowiedzieli aż pięcioma i zdołali powiększyć wysoką przewagę jaką zdobyli już przed przerwą.  Czwartą bramkę w tym meczu dołożył Kriezel, a po trafieniu dołożyli Łukasz Sobański i Piotr Wardowski, dla którego była to debiutancka bramka w Futsal Ekstraklasie. Dwa gole na swoim koncie zanotował także Vadym Ivanov. Na szczególną uwagę zasługuje jego bramka z przewrotki, zdobyta na minutę i dwadzieścia sekund przed końcową syreną.

W rozgrywanym w tym samym dniu meczu w Toruniu Pogoń Szczecin pokonała 5:3 FC Toruń, które przed tą kolejką traciło do Red Devils dwa punkty. Oznacza to, że Czerwone Diabły mają już pięć oczek więcej od toruńskiej drużyny, a więc przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego ekstraklasy są już pewni udziału w meczach barażowych o brązowe medale.

Red Devils Chojnice 11:4 (6:1) Nbit Gliwice

Bramki: Oleksandr Bondar 0’26”, 1’35”; Tomasz Kriezel 8’31”, 12’18”, 17’45”, 31’50”; Sebastian Wojciechowski 14’42”; Vadym Ivanov 27’20”, 38’40”; Łukasz Sobański 33’02”, Piotr Wardowski 34’08” – Taras Tarasovych 5’40”, 32’17”; Zbigniew Mirga 28’40”; Michał Włodarek 29’20”.

Żółte kartki: Sobański, Holy, Bondar, Wojciechowski – Chojnacki, Musiał.

Red Devils: 1. Artur Czarnowski, 33. Vladyslav Bondarenko, 57. Mario Modrusan – 3. Łukasz Sobański, 6. Przemysław Laskowski, 9. Vadym Ivanov, 10. Michal Holy, 14. Patryk Laskowski, 15. Vitaly Kolesnik, 18. Piotr Wardowski, 20. Oleksandr Bondar, 23. Tomasz Kriezel, 25. Sebastian Wojciechowski, 27. Patryk Kubiszewski.