Time to say goodbye

W sobotę (27. maja) Red Devils podejmą w meczu 27. kolejki Futsal Ekstraklasy zespół AZS UG Gdańsk. Początek o 18:00, zapraszamy na trybuny! 

Sobotnie „derby Pomorza” będą ostatnim ligowym meczem Red Devils w sezonie 2016/2017. Dla „Czerwonych Diabłów” będzie to zarazem ostatni mecz w Futsal Ekstraklasie, miejmy nadzieję, do jesieni 2018. Zanim jednak przyjdzie czas na podsumowania, nasza drużyna będzie musiała stanąć do ostatniej potyczki w tym sezonie.

Mimo braku szans na poprawę lokaty w ligowej tabeli, pojedynek z AZS-em przez nasz zespół zostanie potraktowany w stu procentach poważnie. Stawką Red Devils w tym meczu będzie przede wszystkim godne pożegnanie z najwyższą klasą rozgrywkową.

Dla „Akademików” z Gdańska starcie z „Czerwonymi Diabłami” będzie meczem o bardziej wymierne korzyści. Na ten moment podopieczni Wojciecha Pawickiego w ekstraklasowej stawce zajmują dziesiątą pozycję, nie dającą bezpośredniego utrzymania. W przypadku tryumfu w Chojnicach i porażki Chrobrego Głogów z Solnym Miatem Wieliczka, AZS UG awansuje o jedną lokatę i będzie pewien miejsca w elicie polskiego futsalu w nadchodzącym sezonie.

Mecz Red Devils z AZS-em UG będzie trzecim pojedynkiem z tym zespołem w bieżących rozgrywkach i dziewiątym w historii na poziomie Futsal Ekstraklasy. Ogólny bilans spotkań przemawia na korzyść „Czerwonych Diabłów”, które czterokrotnie pokonywały zespół z Gdańska, remisując jedno spotkanie. „Akademicy” natomiast trzykrotnie okazywali się być lepsi od Red Devils.

Jak będzie w sobotni wieczór? Tego dowiecie się, przychodząc na trybuny hali Centrum Park Chojnice, do czego serdecznie zapraszamy. Godnie pożegnajmy się z Futsal Ekstraklasą!

Historia meczów ekstraklasy Red Devils vs. AZS UG Gdańsk:
2012/2013:
Red Devils Chojnice 7:1 AZS UG Gdańsk
(Ivanov x3, Sobański, Mączkowski, Ł. Pieczyński, Kriezel)
AZS UG Gdańsk 1:7 Red Devils Chojnice
(Kriezel, samobójcza, Sobański x3, Ł. Pieczyński x2)
2013/2014:
Red Devils Chojnice 2:2 AZS UG Gdańsk
(Sobański x2)
AZS UG Gdańsk 3:5 Red Devils Chojnice
(Sobański x2, Jączkowski x2, Olischuk)
2014/2015:
Red Devils Chojnice 2:1 AZS UG Gdańsk
(Kriezel, Sobański)
AZS UG Gdańsk 4:1 Red Devils Chojnice
(Sobański)
2016/2017:
Red Devils Chojnice 4:6 AZS UG Gdańsk
(Sobański x2, Ivanov, Wardowski)
AZS UG Gdańsk 6:1 Red Devils Chojnice
(P. Laskowski)

Bramki: Red Devils 29-24 AZS UG
Najlepszy strzelec: Łukasz Sobański (12 bramek)

Komentarze

komentarzy