Teraz albo nigdy!

W niedzielę (11. grudnia) Red Devils rozegrają ostatni mecz Futsal Ekstraklasy w tym roku kalendarzowym. Na własnym parkiecie chojniczanie zmierzą się z Euromasterem Chrobry Głogów. Początek o 18:00. 

Niedzielne spotkanie 11. kolejki Futsal Ekstraklasy może się okazać kluczowe w walce o utrzymanie w ekstraklasie. Nasza drużyna cały czas plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli z zaledwie jednym punktem na koncie. Drużyna z Głogowa w ligowej stawce wyprzedza tylko Red Devils z trzema punktami przewagi nad chojnicką ekipą. W przypadku zwycięstwa Czerwonych Diabłów obie drużyny będą miały po tyle samo „oczek”, a z lepszym bilansem bramkowym od dna ligowej tabeli oderwą się gospodarze najbliższego meczu.

Swój dorobek punktowy zawodnicy Chrobrego zawdzięczają remisowi 3:3 w czwartej kolejce z Clearexem w Chorzowie oraz zwycięstwu 3:2 z Solnym Miastem w Wieliczce kolejkę później. Po tamtym meczu rozpoczęła się seria pięciu porażek głogowian. Nasi najbliżsi rywale są także niechlubnymi rekordzistami jeśli chodzi o rozmiar porażki w tym sezonie. W spotkaniu otwierającym bieżące rozgrywki przegrali oni aż 0:11 z Gattą Zduńska Wola. Ex aequo z Red Devils stracili oni najwięcej bramek w tym sezonie – 54, nasza drużyna strzeliła jednak o jednego gola więcej. Najskuteczniejszym zawodnikiem klubu z Głogowa jest Kamil Kaczmar, który pięciokrotnie wpisywał się na listy strzelców.

Nasza drużyna przegrała dziewięć meczów z rzędu i zaliczy najgorszą rundę w historii występów w ekstraklasie. Ostatnie spotkania dają jednak nadzieję na poprawę wyników i upragnione przełamanie. W kilku poprzednich spotkaniach nasza drużyna kulturą gry nie ustępowała rywalom, często utrzymywała optyczną przewagę. Bolączką Czerwonych Diabłów są przede wszystkim masowo tracone bramki po błędach własnych. Gra ofensywna zaczyna wyglądać jednak coraz lepiej i przy poprawie gry defensywnej z całą pewnością możemy liczyć na udane zakończenie roku.

Z zespołem z Głogowa w rozgrywkach ekstraklasy mierzyliśmy się sześciokrotnie. Bilans tych spotkań to dwa zwycięstwa Chrobrego i cztery remisy. Ostatni mecz to zwycięstwo 2:1 naszych rywali w Głogowie w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego 2015/16. Mamy nadzieję, że już w najbliższą niedzielę będziemy światkami nie tylko przełamania w meczach rozgrywanych w tym sezonie, ale także w rywalizacji z głogowianami a Red Devils poderwą się z dna ligowej tabeli. Mimo niskich pozycji zajmowanych przez Czerwone Diabły i głogowian walki i emocji na parkiecie z całą pewnością nie zabraknie. Zapraszamy do hali!

Historia meczów z Euromasterem Chrobry Głogów:
2013/2014
Euromaster Chrobry Głogów 5:2 Red Devils Chojnice
(Jedliński, Gołuński)
Red Devils Chojnice 4:4 Euromaster Chrobry Głogów
(Kharchenko, Jączkowski, Ivanov, Kaźmierczak)
 
2014/2015
Red Devils Chojnice 4:4 Euromaster Chrobry Głogów
(Kaźmierczak, Kharchenko x2, Mączkowski)
Euromaster Chrobry Głogów 1:1 Red Devils Chojnice
(Mączkowski)
 
2015/2016
Red Devils Chojnice 1:1 Euromaster Chrobry Głogów
(Wojciechowski)
Euromaster Chrobry Głogów 2:1 Red Devils Chojnice
(Kubiszewski)

Komentarze

komentarzy