Superstrzelec z I ligi i powrót po latach – zmiany kadrowe w Red Devils

W przededniu rozpoczęcia drugiej rundy Futsal Ekstraklasy poznaliśmy nazwiska zawodników, którzy zasilą skład Red Devils Chojnice. Są to: Piotr Wardowski, Piotr Papierowski i Artur Czarnowski.

Piotr Wardowski – urodził się 14 listopada 1991 (24 lata),  w ostatnich latach związany był z drużyną Politechniki Gdańsk (wcześniej Vamos), w której pełnił rolę… grającego prezesa. Jednak nie tylko ta ciekawostka może przykuwać nasz wzrok, kiedy patrzymy na sylwetkę tego zawodnika. Zdecydowanie większy podziw powinny budzić jego statystyki na pierwszoligowych parkietach – w tym i dwóch poprzednich sezonach w 41. meczach zdobył aż 47. bramek! Warto dodać, że w sezonie 2013/2014 zdobył on koronę króla strzelców grupy północnej I ligi. Miejmy nadzieję, że nowy nabytek Red Devils swoją skuteczność przełoży także na ekstraklasowe parkiety.

Piotr Papierowski – urodził się 24 lipca 1987 (28 lat), z Red Devils zdobywał już medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz przyczynił się do pierwszego awansu do ekstraklasy, zdobywając trzynaście bramek w I lidze w sezonie 2007/2008. W ekstraklasie barwy naszego klubu reprezentował w sezonie 2008/2009, w którym wystąpił w piętnastu meczach naszej drużyny. Ma on na swoim koncie występy w reprezentacji Polski U-21, m.in. w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Po odejściu Red Devils był zawodnikiem klubów z niższych lig w Polsce, ale w sezonie 2011/2012 Papierowski z zespołem Helvecia Futsal Team sięgnął po Mistrzostwo Anglii, tytuł ten obronił w sezonie 2012/2013 z drużyną Baku United, ale ze względu na kontuzję nie wystąpił wtedy w finale fazy play-off.

Artur Czarnowski – urodził się 17 kwietnia 1971 (44 lata), do rozgrywek Futsal Ekstraklasy był zgłoszony już w poprzednim sezonie i raz znalazł się w kadrze meczowej, ale na parkiecie nie zdołał się zaprezentować. Barwy Red Devils reprezentował także na turniejach w kategorii oldboys, w których nasza drużyna zdobywała m.in. Mistrzostwo Pomorza, a Czarnowski był wybierany najlepszym bramkarzem tego typu turniejów. Artur Czarnowski strzegł bramki nie tylko w meczach futsalu, ale także piłki ręcznej, w której ostatnio grał w drugoligowym LKS-ie Kęsowo. Możemy mieć nadzieję, że nasz zawodnik okaże się futsalowym Noriakim Kasaim i mimo zaawansowanego jak na sportowca wieku, będzie prezentował wysoki poziom.

 

Komentarze

komentarzy