Starcie Dawida z Goliatem

Już w piątek (30. listopada) o godzinie 20:00 w hali Centrum Park Chojnice zawodnicy Red Devils w ramach 10. kolejki Futsal Ekstraklasy podejmą Rekord Bielsko-Biała. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi telewizja SportKlub. 

Rekord Bielsko-Biała to w ostatnich latach zdecydowanie najlepsza polska drużyna. W ostatnim sezonie po raz drugi z rzędu i trzeci raz w historii bielszczanie sięgnęli po Mistrzostwo Polski, dokładając do niego Puchar i Superpuchar Polski. Bieżący sezon jest dla tej drużyny równie udany. „Rekordziści” plasują się na drugim miejscu w ligowej tabeli ze stratą do liderującego FC Toruń, jednak klub z Podbeskidzia rozegrał aż o dwa spotkania mniej od zespołu z Grodu Kopernika. Jeszcze większe wrażenie robią dokonania Rekordu w Lidze Mistrzów UEFA, w której dotarli do fazy Elite Round (najlepsza szesnastka). Niespełna dwa tygodnie temu nasi najbliżsi rywale sprawili sporo problemów wielkiej FC Barcelonie, wychodząc na prowadzenie, remisując do przerwy i ostatecznie ulegając 1:3. Jedyną porażkę w Futsal Ekstraklasie bielszczanie odnotowali 22. października, gdy w stosunku 2:1 lepsi okazali się być zawodnicy FC Toruń.

Bielszczanie w swoich szeregach mają także lidera klasyfikacji strzelców ligi. Michał Marek, bo o nim mowa, ma na swoim koncie już 13 bramek. Swój dorobek strzelecki udało mu się znacząco poprawić w meczu ostatniej kolejki, w którym Rekord rozgromił AZS UŚ Katowice aż 10:3, a Marek aż cztery razy cieszył się ze zdobytego gola.

W zgoła odmiennej sytuacji przed meczem 10. kolejki Futsal Ekstraklasy są zawodnicy Red Devils, którzy po raz ostatni sięgnęli po punkty… dwa dni wcześniej niż Rekord odnotował swoją ostatnią i jedyną jak dotąd porażkę. Optymizmu nie dodają także osłabienia z powodu kontuzji, które wykluczyły z gry Bernardo Appletona Cruza oraz grającego trenera Jakuba Mączkowskiego. Do drużyny w piątkowym meczu powróci za to Patryk Kubiszewski.

Zarówno pod względem potencjału kadrowego, jak i formy prezentowanej w ostatnim czasie lepszą drużyną i zdecydowanym faworytem tego starcia będzie drużyna z Bielska-Białej. Biorąc jednak pod uwagę nieprzewidywalność sportu, wierzymy w to, że to „Czerwonym Diabłom” przyjdzie się cieszyć z punktów po tym spotkaniu. Zachęcamy do spędzenia piątkowego wieczoru w hali Centrum Park Chojnice, do której przyjedzie najlepsza drużyna w Polsce. Emocje i wysoki poziom sportowy gwarantowany!

Fot. Aleksander Knitter – Chojnice.com

Komentarze

komentarzy