Sparingowe „Derby Pomorza” dla Red Devils!

W czwartym meczu kontrolnym przed sezonem 2017/2018 w Gdańsku zespół Red Devils mierzył się z dziesiątą drużyną poprzedniego sezonu Futsal Ekstraklasy – AZS-em UG. 

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. W pierwszej części gry obydwa zespoły stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, lecz brakowało wykończenia lub skutecznymi interwencjami popisywali się bramkarze i na przerwę drużyny schodziły bez zdobyczy bramkowej.

W drugiej połowie żadna ze stron wyraźnie nie dominowała, lecz lepszą skutecznością wykazali się zawodnicy Red Devils. W 29. minucie po bardzo dobrym rozegraniu rzutu wolnego wynik otworzył Sebastian Wojciechowski, a niespełna trzy minuty później bramkę na 2:0 po strzale pod poprzeczkę zza pola karnego na swoje konto zapisał Piotr Wardowski. Podopieczni trenera Andrzeja Biangi wykreowali jeszcze kilka szans na podwyższenie rezultatu, m.in. po indywidualnym rajdzie obok słupka uderzył Łukasz Sobański. Wynik nie uległ jednak zmianie i zawodnicy Red Devils zapisali na swoje konto trzecie zwycięstwo w bieżącym okresie przygotowawczym.

AZS UG Gdańsk 0:2 (0:0) Red Devils Chojnice 
Sebastian Wojciechowski 28’20”, Piotr Wardowski 31’15”. 

Red Devils: Michał Werner, Artur Czarnowski, Dawid WeraŁukasz Sobański, Przemysław Laskowski, Piotr Wardowski, Patryk Laskowski, Jakub Mączkowski, Vitaly Kolesnik, Sebastian Wojciechowski, Dominik Laskowski, Patryk Kubiszewski, Paweł Orłowski, Jakub Kowalski.

Kolejny mecz towarzyski zawodnicy Red Devils rozegrają 6. września w Luzinie. Rywalem „Czerwonych Diabłów” będzie drużyna złożona z wyróżniających się zawodników z niższych lig.

Komentarze

komentarzy