Smoki kontratakują

Zawodnicy Red Devils przegrali w meczu 18. kolejki Futsal Ekstraklasy z drużyną Red Dragons Pniewy 2:7 (1:5).

W pierwszej połowie akcja toczyła się głównie na połowie gości, lecz zawodnikom Red Devils brakowało wykończenia, a liczne straty kończyły się groźnymi kontratakami, po których padały bramki dla Red Dragons. W siódmej minucie jeden z nich skutecznie wykończył Dominik Solecki, dając swojemu zespołowi prowadzenie. Najgorsze na podopiecznych Jakuba Mączkowskiego czekało jednak dopiero między 11 a 16 minutą, gdy pniewianie popisywali się niemal stuprocentową skutecznością w ataku i po golach Romana Vakhuli, Mateusza Kosteckiego i ponownie Dominika Soleckiego odskoczyli oni Czerwonym Diabłom na cztery bramki. Piąty gol dla gości był rezultatem nieodpowiedzialnego zachowania Bernardo Appletona Cruza. Portugalczyk przy pięciu faulach na koncie Red Devils w niesportowy sposób odepchnął rywala, prokurując przedłużony rzut karny, który na bramkę zamienił Łukasz Frajtag. Dorobek strzelecki chojniczan w 19  otworzył Andrii Burdiuh, ustalając wynik do przerwy na 1:5.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, lecz dobrze w bramce spisywał się Michał Werner, który po wznowieniu gry zmienił Sebastiana Kartuszyńskiego. Wynik długo nie ulegał zmianie. Przed doskonałą okazją na strzelenie kolejnej bramki w 29 minucie stanęli pniewianie po tym jak za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Bernardo Appleton Cruz i chojniczanie musieli przez dwie minuty grać w osłabieniu. Dzięki umiejętnej grze defensywnej naszych zawodników nie pada jednak bramka dla Red Dragons, a chwilę później to gospodarze cieszyli się z bramki zdobytej przez Łukasza Sobańskiego. To było jednak wszystko na co stać było Red Devils w drugiej połowie. Tuż przed końcem spotkania zwycięstwo gości przypieczętowali Mateusz Kostecki i Roman Vakhula, który trafiając do pustej bramki w czasie gry Czerwonych Diabłów z lotnym bramkarzem ustalił wynik na 7:2.

Red Devils Chojnice 2:7 (1:5) Red Dragons Pniewy
Bramki: Andrii Burdiuh 18’08”,Łukasz Sobański 31’00” – Dominik Solecki 6’01”, 15’51”; Roman Vakhula 10’43”, 38’19”; Mateusz Kostecki 12’05”, 34’58”; Łukasz Frajtag 17’48” (PRzK).

Czerwona kartka: Bernardo Appleton Cruz 28’29” (za drugą zółtą)

Żółte kartki: Dominik Laskowski – Adrian Skrzypek, Piotr Błaszyk.

Red Devils Chojnice: 83. Sebastian Kartuszyński (12. Michał Werner) – 4. Andrii Burdiuh, 6. Przemysław Laskowski, 10. Jakub Kąkol, 15. Vitaly Kolesnik (C) – 3. Łukasz Sobański, 11. Damian Mazurkiewicz, 16. Bernardo Appleton Cruz, 17. Kacper Ginter, 23. Dominik Laskowski, 27. Patryk Kubiszewski, 77. Sylwester Bielicki.

Red Dragons Pniewy: 64. Rafał Roj (22. Jakub Budych) – 7. Adam Wachoński, 8. Mateusz Kostecki, 10. Łukasz Frajtag, 11. Adrian Skrzypek – 12. Dominik Solecki, 13. Patryk Hoły, 21. Kamil Kijak, 23. Piotr Błaszyk (C), 77. Roman Vakhula.

Kolejny mecz zawodnicy Red Devils rozegrają w najbliższą sobotę (2 marca) na wyjeździe z FC Toruń.