Sebastian Wojciechowski w kadrze na baraże o ME

Selekcjoner Andrzej Bianga powołał zawodników na dwumecz barażowy z reprezentacją Węgier o awans na Euro 2018. Wśród powołanych znalazł się zawodnik Red Devils – Sebastian Wojciechowski. 

Mecze z reprezentacją Węgier zostaną poprzedzone zgrupowaniem w Nowym Sączu, które rozpocznie się 8. września. Pierwszy pojedynek z Madziarami Polacy rozegrają 12. września o 18:00 w Miszkolcu. Rewanż odbędzie się 26. września w Koszalinie.

Sebastian Wojciechowski ma szansę na zostanie pierwszym zawodnikiem Red Devils, który zagra w reprezentacji Polski w turnieju finałowym Mistrzostw Europy. Podczas ostatniego europejskiego czempionatu jedynym przedstawicielem naszej drużyny był reprezentant Czech – Michal Holy. Był to pierwszy zawodnik, który wystąpił w mistrzostwach starego kontynentu podczas gry w chojnickim klubie. Wcześniej w Mistrzostwach Azji w narodowej kadrze Kirgistanu zagrał Mihail Sundeev.

W kadrze na dwumecz z Węgrami znalazło się także dwóch byłych „Czerwonych Diabłów” – Dominik Solecki oraz wychowanek Red Devils – Tomasz Kriezel.

Pełna kadra reprezentacji Polski przedstawia się następująco:

Michał Kałuża, Michał Kubik, Rafał Franz (wszyscy Rekord Bielsko-Biała), Mikołaj Zastawnik, Robert Gładczak, Tomasz Lutecki, Maciej Mizgajski (wszyscy Clearex Chorzów), Michał Widuch, Przemysław Dewucki (obaj Piast Gliwice), Sebastian Wojciechowski (Red Devils Chojnice), Tomasz Kriezel, Marcin Mikołajewicz, Krzysztof Elsner (wszyscy FC Toruń), Dominik Solecki (Słomniczanka Słomniki).

Foto: GK24.pl

Komentarze

komentarzy