Sebastian Wojciechowski królem strzelców I ligi

Zawodnik Red Devils Chojnice Sebastian Wojciechowski z dorobkiem 32. bramek zdobył tytuł króla strzelców I ligi w sezonie 2017/2018. Drugie miejsce w klasyfikacji strzelców zajął kolejny zawodnik naszego klubu – Jakub Mączkowski, który na swoim koncie zapisał 27. bramek.  

Do samego końca sezonu trwała zacięta walka o zwycięstwo w klasyfikacji strzelców 1. ligi. Na kolejkę przed końcem Sebastian Wojciechowski zajmował w niej pierwsze miejsce, lecz pomiędzy nim a zajmującymi w tym zestawieniu ex aequo drugie miejsce Jakubem Mączkowski i Kamilem Kruszyńskim z AZS-u UZ Zielona Góra była zaledwie jedna bramka różnicy. Reprezentant Polski w ostatnim meczu sezonu z Teamem Unisław aż pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców, wyraźnie odskakując pozostałym zawodnikom, liczącym się w walce o koronę króla strzelców.

Najskuteczniejszy zawodnik sezonu na zapleczu Futsal Ekstraklasy łącznie rozegrał 19. spotkań, a więc dorobek 32. bramek daje średnią aż 1,7 bramki na mecz. Sebastian Wojciechowski po zakończeniu rozgrywek awansował na szóste miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Red Devils w rozgrywkach ligowych. Na trzecie miejsce w tym rankingu wywindował się natomiast Jakub Mączkowski, a na ósme Vitaly Kolesnik. Pełną klasyfikację można zobaczyć tutaj.

Klasyfikacja strzelców I ligi 2017/2018: 
32 – Sebastian Wojciechowski
27 – Jakub Mączkowski
26 – Kamil Kruszyński (AZS UZ Zielona Góra)
24 – Kacper Konopacki (AZS UZ Zielona Góra)
21 – Tomasz Musik (Team Lębork)

14 – Przemysław Laskowski
10 – Łukasz Sobański, Vitaly Kolesnik
7 – Mariusz Kaźmierczak, Patryk Laskowski
5– Patryk Kubiszewski, Yevhen Moroz
1 – Piotr Wardowski, Sebastian Kartuszyński

Komentarze

komentarzy