Rozwiązanie kontraktu z trenerem Bartoškiem

21 stycznia 2016 roku za porozumieniem stron rozwiązany został kontrakt z trenerem Vlastimilem Bartoškiem.

Czeski szkoleniowiec 22 kwietnia zeszłego roku zastąpił Andrija Łuciwa, który został zwolniony ze względu na słabe wyniki zespołu. Vlastimil Bartošek zdołał wtedy poukładać grę Czerwonych Diabłów, co pozwoliło na wywalczenie utrzymania w Ekstraklasie.

Na sezon 2015/16 przed Red Devils poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. W polskim środowisku futsalowym głośno mówiono o tym, że chojnicki zespół będzie walczył o najwyższe miejsca. Niestety na dzień dzisiejszy drużyna prowadzona dotychczas przez Vlastimila Bartoska zajmuje piąte miejsce ze stratą ośmiu punktów do lidera tabeli – Gatty Zduńska Wola.

Zarząd zdecydował się poczynić kroki ku temu, aby drużyna spełniła przedsezonowe aspiracje. Pomóc w tym ma nowy trener, którego nazwisko zostanie niebawem ogłoszone.

Czeski szkoleniowiec naszą drużynę poprowadził w czternastu meczach Futsal Ekstraklasy, w których Czerwone Diabły pięciokrotnie wygrywały, sześć razy remisowały i zanotowały trzy porażki. Dwukrotnie zasiadł on także na ławce trenerskiej Red Devils w Pucharze Polski – w przegranym półfinale przeciwko Rekordowi Bielsko-Biała w ubiegłym sezonie i w wygranym meczu 1/16 finału ze Sztormem Szczecin w tym roku.

Trenerowi Bartoškowi dziękujemy za wysiłek włożony w pracę z ekipą Czerwonych Diabłów i życzymy powodzenia w dalszej pracy trenerskiej. Czech skupi się teraz na prowadzeniu reprezentacji narodowej naszych południowych sąsiadów.

Komentarze

komentarzy