Rekord Bielsko-Biała – Red Devils Chojnice

„Pojedynek na szczycie”, „mecz rundy”, tak przez wiele źródeł zapowiadane było spotkanie Red Devils z Rekordem. Niestety, po dwóch zwycięstwach, tym razem chojnicka drużyna musiała przełknąć gorycz porażki. Mimo to, z Bielska-Białej Czerwone Diabły mogą wracać z podniesionym czołem. 

Początkowo w grze obu ekip można było zauważyć sporą ostrożność. Nikt nie chciał bowiem popełnić błędu. Kibice nie oglądali też zbyt wielu groźnych sytuacji czy strzałów, chociaż optyczną przewagę budowała drużyna gospodarzy. Kilkukrotnie swoich sił próbował z dystansu między innymi Ukrainiec – Roman Wachuła.  Uderzenia były jednak w większości niecelne,  a w pozostałych sytuacjach świetnie spisywał się Mario Modrusan. Dopiero w 11 minucie, precyzyjnym strzałem drużynie gospodarzy prowadzenie dał Artur Popławski.

Od tego momentu coraz większą przewagę zdobywali Red Devils. Rekordowi niedzielnego wieczoru sprzyjało jednak szczęście, a dodatkowo świetnie spisywał się bramkarz Bartłomiej Nawrat. Blisko umieszczenia piłki w siatce byli między innymi Marco Aurelio i Oleksandr Bondar. Natomiast po drugiej stronie działo się niewiele, choć po jednej z akcji Mario Modrusana asekurować musiał Michal Holy.

W drugiej połowie Red Devils grali jeszcze lepiej, jednak nie przyniosło to skutku w postaci bramek. Rekord widząc jak spotkanie wymyka się im z rąk, próbowali za wszelką cenę zatrzymywać ataki chojnickiej drużyny i tym sposobem już po zaledwie 5 minutach zgromadzili na swoim koncie pięć przewinień.

W 29 minucie po raz kolejny do gospodarzy uśmiechnęło się szczęście. Po uderzeniu Popławskiego, piłka odbiła się od Michala Holyego i wylądowała pod nogami Michała Marka, który bez zastanowienia uderzył na bramkę. Mario Modrusan był bez szans.

Red Devils nie ustępowali i nadal stwarzali zagrożenie pod bramką gospodarzy. Swoje okazje mieli między innymi Patryk Laskowski i Sebastian Wojciechowski, jednak piłka po żadnym uderzeniu nie mogła znaleźć drogi do siatki. Dopiero na dwie minuty przed syreną końcową, Rekordziści sfaulowali po raz szósty. Jednak i w tej sytuacji, po uderzeniu Marco Aurelio z przedłużonego rzutu karnego piłka minęła minimalnie słupek bramki Nawrata.

W wyniku porażki, Red Devils stracili fotel lidera, ale tracą do niego obecnie tylko jeden punkt.

Relacje:

Futsal Ekstraklasa

http://www.futsalekstraklasa.pl/index.php/wszystkie-wiadomosci/2561-rek-redde

Rekord Bielsko-Biała

http://www.bts.rekord.com.pl/index.php/futsal-aktualnosci/3652-rekord-b-b-red-devils-chojnice-wynik

Fotorelacja:

www.beskidzka24.pl

http://www.beskidzka24.pl/bielsko-biala/artykul,rekord_z_kompletem,37316.html

Skrót wideo:

http://futsaltv.pl/wideo/1243-skrot-meczu-rekord-bielsko-biala-red-devils-chojnice.html

Wywiady:

http://futsaltv.pl/wideo/1244-wypowiedzi-z-meczu-rekord-bielsko-biala-red-devils-chojnice.html

 

 

Komentarze

komentarzy