Po kolejne zwycięstwo u siebie!

Już w najbliższą niedzielę (31. stycznia) Czerwone Diabły po raz pierwszy w tym roku zagrają w meczu Futsal Ekstraklasy w hali Centrum Park Chojnice. Naszym rywalem będzie wicelider rozgrywek – Rekord Bielsko-Biała. Początek spotkania o godzinie 18:00, już teraz serdecznie zapraszamy, emocji z całą pewnością nie zabraknie!

Kibicom futsalu najbliższych rywali Red Devils nie trzeba przedstawiać. Jest to drużyna, która w ostatnich latach należy do ścisłej czołówki polskich klubów.  Wystarczy wspomnieć, że z czterech ostatnich sezonów aż trzy kończyli w pierwszej trójce, a w 2014 roku sięgnęli po Mistrzostwo Polski, natomiast rok wcześniej zdobyli Puchar Polski. W trwającym sezonie w tabeli bielszczanie ustępują jedynie Gattcie Zduńska Wola, a nasza drużyna traci do nich pięć punktów, więc najbliższy pojedynek będzie doskonałą okazją do znacznego zniwelowania tej różnicy punktowej. Faktem przemawiającym za Red Devils jest to, że w chojnickiej hali nasi zawodnicy nie przegrali aż dziesięciu spotkań ekstraklasy z rzędu, ostatnia porażka miała miejsce 1 lutego 2015 w meczu przeciwko GAF Gliwice (0:1), jednak w tzw. międzyczasie Czerwone Diabły podczas ubiegłorocznego Final Four Pucharu Polski, który rozgrywany był w Chojnicach przegrali… z Rekordem Bielsko-Biała. Bilans naszych spotkań z bielską drużyną jest delikatnie mówiąc niekorzystny, a kiedy spojrzymy na dokładne statystyki na usta ciśnie się słowo „katastrofalny”. W jedenastu meczach jakie rozegrały drużyny Red Devils i Rekordu w ekstraklasie aż dziesięć razy zawodnicy naszego klubu musieli uznawać wyższość rywali. Jedyne zwycięstwo odnieśliśmy w sezonie 2012/2013, kiedy to w Bielsku-Białej wgraliśmy 3:2, natomiast pierwszej rundzie tego sezonu przegraliśmy w wyjazdowym spotkaniu 2:0.  Należy jednak pamiętać, że statystyki nie grają, a w niedzielę bielszczanie z całą pewnością nie będą tak zdecydowanym faworytem, jak można by było wywnioskować po historii pojedynków obu drużyn.

Mamy nadzieję, że w naszej drużynie zadziała „efekt nowej miotły”, gdyż w niedzielę na ławce trenerskiej Red Devils ponownie zadebiutuje Oleg Zozulya. Powtórki z pierwszego debiutu ukraińskiego szkoleniowca nie bierzemy nawet pod uwagę – ponieśliśmy wtedy porażkę z Wisłą Kraków i to aż 1:6.  Do naszego zespołu po bardzo krótkiej nieobecności powraca Łukasz Sobański, z kolei po znacznie dłuższej przerwie ponownie przed chojnicką publicznością będzie mógł zaprezentować się Piotr Papierowski, a okazję do debiutu będzie miał Piotr Wardowski. W najbliższym spotkaniu w szeregach Red Devils nie zobaczymy niestety Sebastiana Wojciechowskiego, który pauzuje za czwartą żółtą kartkę w tym sezonie.

Miło nam jest też poinformować, że mecz z Rekordem nie będzie w najbliższym czasie jedynym futsalowym pojedynkiem jakim będziemy mogli się emocjonować w hali Centrum Park Chojnice, bowiem już w najbliższą środę (3. lutego) w ramach 1/8 Pucharu Polski Red Devils podejmie Red Dragons Pniewy. Mecz ten pierwotnie miał się odbyć w Pniewach, lecz z powodu prac remontowych w pniewskiej hali został zmieniony gospodarz tego spotkania. Już teraz zapraszamy na obydwa mecze!

Historia spotkań z Rekordem Bielsko-Biała w ekstraklasie:

2010/2011:
Red Devils Chojnice 2:6 Rekord Bielsko-Biała
(Chrzonowski, Broner)
Rekord Bielsko-Biała 5:1 Red Devils Chojnice
(Kaźmierczak)
2011/2012:
Red Devils Chojnice 1:2 Rekord Bielsko-Biała
(Sobański)
Rekord Bielsko-Biała 8:2 Red Devils Chojnice
(Kaźmierczak x2)
2012/2013:
Rekord Bielsko-Biała 2:3 Red Devils Chojnice
(Ł.Pieczyński, Ivanov, Kolesnik)
Red Devils Chojnice 1:2 Rekord Bielsko-Biała
(D.Pieczyński)
2013/2014:
Rekord Bielsko-Biała 9:1 Red Devils Chojnice
(Solecki)
Red Devils Chojnice 0:1 Rekord Bielsko-Biała
2014/2015:
Red Devils Chojnice 2:4 Rekord Bielsko-Biała
(Kharchenko, Ivanov)
Rekord Bielsko-Biała 4:3 Red Devils Chojnice
(Sobański, Kolesnik x2)

2015/2016:
Rekord Bielsko-Biała 2:0 Red Devils Chojnice

Komentarze

komentarzy