Zakończyć złą serię!

W najbliższą niedzielę (6. marca) o godzinie 18:00 w hali Centrum Park Chojnice rozpocznie się mecz 18. kolejki Futsal Ekstraklasy, w którym Red Devils podejmą drużynę GAF Omega Gliwice. Zapraszamy do przyjścia do hali i  do przeżywania wspólnych sportowych emocji, których z pewnością nie zabraknie!

Zarówno Red Devils jak i Gliwicka Akademia Futsalu w najbliższym pojedynku liczą na przełamanie serii czterech meczów ekstraklasy bez zwycięstwa. Ostatnie wygrane obydwu zespołów miały miejsce w trzynastej kolejce, kiedy to nasz zespół pokonał na wyjeździe AZS UŚ Katowice, z kolei gliwiczanie odnieśli zwycięstwo na trudnym terenie w Bielsku-Białej z miejscowym Rekordem.

Jeśli spojrzymy na ligową tabelę, możemy dojść do wniosku, że przed nami bardzo wyrównane spotkanie. Czerwone Diabły zajmują w niej szóstą lokatę, a nasi rywale plasują się o jedno miejsce niżej ze stratą dwóch punktów. Obydwa zespoły zajmują dwa pierwsze miejsca… w klasyfikacji remisów, więc jest to kolejny argument, który przemawia za tym, że niedzielne spotkanie będzie niezwykle zacięte. Handikapem Red Devils jest chojnicka hala, w której od początku sezonu nie ponieśliśmy ani jednej porażki i to ten atut może przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

GAF Omega Gliwice, to drużyna, która występuje w Futsal Ekstraklasie od sezonu 2013/2014 i dotychczas za każdym razem na koniec sezonu zajmowała szóste miejsce w tabeli. Wartym uwagi sukcesem gliwickiej ekipy jest także finał Pucharu Polski w 2014 roku.

Drugą serią, którą możemy przełamać w najbliższym meczu Futsal Ekstraklasy są pojedynki z GAF-em Gliwice, w których, nie licząc Pucharu Polski, nie odnieśliśmy ani jednego zwycięstwa. W pięciu meczach ekstraklasy aż trzy razy przegrywaliśmy i padły dwa remisy, w tym ten z pierwszej rundy tego sezonu, kiedy to po dwóch trafieniach Oleksandra Bondara zremisowaliśmy 2:2.

Historia spotkań z GAF Gliwice:
2013/2014:
Red Devils Chojnice 4:4 GAF Jasna Gliwice
(Kolesnik, Solecki x2, Sobański)
GAF Jasna Gliwice 6:2 Red Devils Chojnice
(samobójcza, Solecki)
2014/2015:
GAF Jasna Gliwice 3:2 Red Devils Chojnice
(Mączkowski, Kharchenko)
Red Devils Chojnice 0:1 GAF Jasna Gliwice
Red Devils Chojnice 5:2 GAF Jasna Gliwice (Puchar Polski)
(Kharchenko, Kriezel, Ivanov x2, Sobański)
2015/2016:
GAF Omega Gliwice 2:2 Red Devils Chojnice
(Bondar x2)

Komentarze

komentarzy