Red Devils w ćwierćfinale Pucharu Polski!

Po zwycięstwie 8:6 (2:3, 2:1, 4:2) z TS Team Słupsk drużyna Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice awansowała do niedzielnego ćwierćfinału Pucharu Polski w Beach Soccerze, który jest rozgrywany w Gdańsku.

Nasza drużyna w fazie grupowej turnieju o Puchar Polski miała rywalizować dzisiaj jeszcze z Poker Team Lublin, jednak lublinianie ostatecznie nie przystąpili do rozgrywek i wynik tego spotkania został zweryfikowany jako walkower na naszą korzyść i do awansu potrzebne nam było już tylko jedno zwycięstwo.

Mecz z TS Team Słupsk od samego początku był bardzo zacięty. Pierwsza tercja rozpoczęła się dla nas pechowo, bowiem już w dwudziestej trzeciej sekundzie to nasi rywale wyszli na prowadzenie. Do wyrównania dwie minuty po stracie bramki doprowadził Vadym Ivanov. W pierwszej części spotkania na listę strzelców wpisał się jeszcze Tomasz Kriezel, jednak to słupczanie strzelili jedną bramkę więcej i prowadzili po dwunastu minutach gry. W kolejnej tercji to Czerwone Diabły okazały się lepszą ze stron. Po dwóch bramkach Patryka Kubiszewskiego wyszliśmy na prowadzenie, lecz tuż przed końcem tej części meczu nasz bramkarz musiał wyjmować piłkę z siatki i do ostatniej tercji obie drużyny przystąpiły z identyczną zaliczką bramkową. W końcowym fragmencie tego pojedynku padło najwięcej, bo aż sześć goli. Tuż po wznowieniu gry na prowadzenie wyprowadził nas Kriezel, lecz pięć minut później ponownie wyrównali nasi rywale. Było to już jednak ostatnie wyrównanie stanu meczu przez słupczan, gdyż zawodnicy Red Devils w kolejnych minutach zdołali wyjść na prowadzenie i odskoczyć na dwa trafienia. Golkipera rywali pokonali po raz kolejny Kriezel i Ivanov. Team Słupsk zdołał jeszcze zdobyć bramkę kontaktową, jednak wynik meczu bramką na 8:6 ustalił Tomasz Broner.

TS Team Słupsk 6:8 (3:2, 1:2, 2:4) Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice

Bramki: Rafał Bobrowski 0’23”, 6’27”, 11’06”; Honorat Terczyński 23’34”, 33’57”; Wojciech Pięta 29’46” – Vadym Ivanov 2’20”, 30’23”; Tomasz Kriezel 7’46”, 24’41”, 30’58”; Patryk Kubiszewski 20’21”, 21’09”; Tomasz Broner 34’55”.

W sobotę (9. lipca) o godzinie 18:00 nasza drużyna rozegra ostatni mecz w fazie grupowej tego turnieju. Rywalem Red Devils będą aktualni Mistrzowie Polski – Grembach Łódź. O awans do najlepszej czwórki rozgrywek o Puchar Polski chojniczanie powalczą dzień później. Początek tej fazy turnieju o godzinie 10:00.