Red Devils w ćwierćfinale Pucharu Polski!

Zawodnicy Red Devils Chojnice w meczu 1/8 finału Pucharu Polski pokonali we własnej hali KS Futsal Oborniki 8:2 (3:0), zapewniając sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek.

Mecz od samego początku układał się po myśli „Czerwonych Diabłów”. Już w 3. minucie prowadzenie dał nam Łukasz Sobański, dla którego była to pierwsza bramka po odniesionej w ubiegłym sezonie kontuzji. Chwilę później po kapitalnej indywidualnej akcji Sebastiana Wojciechowskiego mogliśmy się cieszyć z dwubramkowego prowadzenia. W pierwszej połowie do siatki jeszcze raz trafił Sobański. Nasz zawodnik w swoim stylu urwał się rywalom i po samotnym rajdzie z zimną krwią pokonał golkipera.

Prawdziwy worek z bramkami otworzył się jednak po przerwie. Najpierw po podaniu od Przemysława Laskowskiego pięknym technicznym strzałem popisał się Wojciechowski. W 25. minucie nasz kadrowicz po raz kolejny popisał się swoimi umiejętnościami i po efektownym lobie nad bramkarzem skompletował hat-tricka. W kolejnych minutach po składnych akcjach wynik podwyższali Vitaly Kolesnik i Patryk Kubiszewski. 10 minut przed końcową syreną po raz pierwszy bramkarza Red Devils pokonali goście – po kontrataku skuteczny strzał oddał Jacek Sander. Kilkadziesiąt sekund później było już jednak 8:1, bowiem atomowy strzał Sebastiana Kartuszyńskiego dobił Łukasz Sobański, zdobywając trzeciego gola w tym meczu. Wynik na 8:2 po kolejnym kontrataku ustalił Marcin Antczak.

Red Devils Chojnice 8:2 (3:0) KS Futsal Oborniki
Bramki: Łukasz Sobański 2’19”, 10’36”, 30’59”; Sebastian Wojciechowski 3’11’, 21’02”, 25’02”; Vitaly Kolesnik 27’21”; Patryk Kubiszewski 28’35” – Jacek Sander 30’33; Marcin Antczak 33’38”.

Red Devils: Werner, Kartuszyński – Prz. Laskowski, Kolesnik, Kubiszewski, Wojciechowski – Sobański, Moroz, Pa. Laskowski, Kaczorowski, D. Laskowski.

Dzięki wygranej z oborniczanami „Czerwone Diabły” zapewniły sobie po raz czwarty z rzędu awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Kolejny mecz, także z KS-em Futsal Oborniki, lecz tym razem w 1. lidze, nasi zawodnicy rozegrają już w najbliższą niedzielę (18. lutego) o 18:00 w hali Centrum Park Chojnice. Już teraz serdecznie zapraszamy.