Red Devils w barażach o ekstraklasę!

W niedzielę (23. lipca) drużyna Red Devils Urbaniak Eltom rozegrała dwa ostatnie mecze w tegorocznej edycji I ligi beach soccera. 

W pierwszym z nich mierzyliśmy się z jedynym zespołem, który zdołał pokonać „Czerwone Diabły” przed dwoma tygodniami – z Pro-Fartem Głowno. Pojedynek ten od samego początku był niezwykle zacięty, lecz w pierwszej części meczu nie padły żadne bramki. W drugą tercję dobrze weszli zawodnicy Red Devils i za sprawą Piotra Wardowskiego otworzyli wynik spotkania. Niestety, rywale z Głowna na trafienie Wardowskiego odpowiedzieli aż dwoma golami, na które jednak skutecznym strzałem z rzutu wolnego odpowiedział Rafał Wiszniewski, doprowadzając do wyrównania. W ostatniej tercji na ponowne prowadzenie nasz zespół wyprowadził Tomasz Broner. Tuż przed końcem meczu Patryk Kubiszewski z rzutu karnego uderzył słupek, a odbitą piłkę, nieszczęśliwie dla nas, przez całe boisko do bramki Red Devils posłał jeden z zawodników Pro-Fartu, wyrównując stan pojedynku. W trzyminutowej dogrywce również szczęście nie sprzyjało zawodnikom Red Devils, którzy stracili kolejną bramkę po efektownym strzale rywali z połowy boiska i nie zdołali już doprowadzić do wyrównania.

Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice 3:4 pd. (0:0, 2:2, 1:1, 0:1) Pro-Fart Głowno
Piotr Wardowski, Rafał Wiszniewski, Tomasz Broner

20258287_1609929705716039_3469057401174095303_n (1)

Drugi niedzielny pojedynek decydował o tym, które drużyny zagrają w barażu o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Rywalem Red Devils był Dragon Bojano, z którym w Sztutowie nasi zawodnicy wygrali 11:5. W mecz lepiej weszli nasi rywale, co szybko znalazło przełożenie na wynik spotkania, lecz dzięki dobrej postawie Michała Wernera między słupkami po dwunastu minutach gry przegrywaliśmy różnicą tylko jednej bramki. W drugiej odsłonie tego pojedynku ze zdecydowanie lepszej strony zaprezentowali się chojniczanie i po bramkach Marcina Synoradzkiego oraz Patryka Kubiszewskiego to „Czerwone Diabły” wyszły na prowadzenie. W ostatniej partii wynik po strzale z rzutu wolnego podwyższył Mariusz Kaźmierczak. Chwilę później to jednak gracze Bojana doszli do głosu, zdobywając gola kontaktowego. Dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Kaźmierczak, tym samym ustalając wynik tego pojedynku na 4:2 i zapewniając trzecie z rzędu mistrzostwo I ligi beach soccera drużynie Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice.

Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice 4:2 (0:1, 2:0, 2:1) Dragon Bojano
Marcin Synoradzki, Patryk Kubiszewski, Mariusz Kaźmierczak x2

Red Devils: 1. Kartuszyński, 12. Urbaniak, 21. Werner – 3. Wiszniewski, 4. Skiba, 5. Broner, 6. Kaźmierczak, 7. Synoradzki, 10. Wardowski, 23. Mączkowski, 27. Kubiszewski. Trener: Jakub Mączkowski. Kierownik: Marcin Synoradzki. Fizjoterapeuta: Magda Kołodziej.

Ostatecznie Red Devils zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie, wyprzedzając Pro-Fart Głowno, Dragona Bojano i Sztutozzerię Sztutowo. Tabelę zamknął Sokół 1946 Sokółka, który nie wziął udziału w turnieju rewanżowym. Tym samym „Czerwone Diabły” zapewniły sobie prawo startu w barażach o awans do ekstraklasy, które odbędą się podczas Mistrzostw Polski w dniach 27-30. lipca w Kołobrzegu.

Komentarze

komentarzy