Red Devils w 1/8 finału Pucharu Polski!

W piątek (26. stycznia) zawodnicy Red Devils Chojnice rywalizowali w meczu 1/16 finału Pucharu Polski z Pogonią ’04 Szczecin. „Czerwone Diabły” wyeliminowały wyżej notowanego rywala, wygrywając 2:1.

Mecz już od pierwszego gwizdka był bardzo wyrównany. Pierwsza połowa obfitowała w niewykorzystane sytuacje zawodników Red Devils, które zemściły się 7. minucie, gdy w sytuacji sam na sam z bramkarzem bezbłędny okazał się Daniel Maćkiewicz. Bramka dla Pogoni nie zmieniła jednak obrazu gry i w 12. minucie strzelecką niemoc „Czerwonych Diabłów”, doprowadzając do wyrównania, przełamał Patryk Kubiszewski.

Wynik 1:1 utrzymywał się przez większość drugiej części spotkania. Gdy zaczynało zanosić się na dogrywkę, podopieczni trenera Andrzeja Biangi w perfekcyjny sposób rozegrali rzut wolny, wychodząc na prowadzenie na nieco ponad trzy minuty przed końcową syreną. Do piłki podszedł Sebastian Kartuszyński, który precyzyjnie dograł do Jakuba Mączkowskiego, a ten strzałem z najbliższej odległości nie dał szans bramkarzowi.

Red Devils Chojnice 2:1 (1:1) Pogoń ’04 Szczecin
Bramki: Patryk Kubiszewski 11’07”, Jakub Mączkowski 36’56” – Daniel Maćkiewicz 6’50”.

Red Devils: Werner, Kartuszyński – Prz. Laskowski, Kolesnik, Kaźmierczak, Mączkowski, Sobański, Kubiszewski, Mazurkiewicz, Kaczorowski.

Dla Red Devils jest to już czwarty sezon z rzędu, w którym chojniczanie awansują do najlepszej szesnastki zmagań o Puchar Polski. Przypomnijmy, że ubiegłoroczną edycję „Czerwone Diabły” zakończyły na ćwierćfinale. Wkrótce poznamy rywala, z którym nasi zawodnicy będą rywalizowali o wyrównanie rezultatu zeszłego sezonu.