Red Devils w 1/16 finału Pucharu Polski

W meczu 1/32 finału Pucharu Polski zawodnicy Red Devils Chojnice okazali się lepsi od KS-u Futsal Leszno, pokonując swoich rywali po serii rzutów karnych. 

Mecz od samego początku był bardzo zacięty. Pierwsza bramka padła dopiero w 16. minucie gry, kiedy to na prowadzenie „Czerwone Diabły” wyprowadził Jakub Mączkowski. Chojniczanom nie przyszło się jednak długo cieszyć z prowadzenia, gdyż jeszcze w pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie pokonywali bramkarza Red Devils i to oni w lepszych nastrojach schodzili na przerwę.

Jednobramkowe prowadzenie zespołu z Leszna utrzymywało się przez niemal całą drugą połowę. Miejscowi kibice mogli się już zaczynać cieszyć z awansu ich drużyny do kolejnej rundy rozgrywek, gdy na zaledwie 23 sekundy przed końcową syreną piłkę do siatki skierował Vitaly Kolesnik, doprowadzając do dogrywki, która jednak nie przyniosła rozstrzygnięcia. W wojnie nerwów lepsi okazali się podopieczni trenera Andrzeja Biangi, którzy wygrali serię rzutów karnych, awansując tym samym do 1/16 finału rozgrywek.

KS Futsal Leszno 2:2 (2:1) Red Devils Chojnice 
Bramki: Jakub Mączkowski 16′, Vitaly Kolesnik 40′.
Red Devils: Michał Werner, Sebastian Kartuszyński – Sebastian Wojciechowski, Przemysław Laskowski, Vitaly Kolesnik, Jakub Mączkowski – Łukasz Sobański, Patryk Laskowski, Patryk Kubiszewski, Mariusz Kaźmierczak, Adrian Kaczorowski.

W kolejnej rundzie do Pucharu Polski przystąpią drużyny z Futsal Ekstraklasy. Mecz 1/16 finału „Czerwone Diabły” rozegrają 27. lub 28. stycznia.

Komentarze

komentarzy