Red Devils ponownie lepsi od AZS-u UG

W ostatnim meczu towarzyskim przed sezonem 2017/2018 drużyna Red Devils Chojnice podjęła we własnej hali dziesiąty zespół Futsal Ekstraklasy – AZS UG Gdańsk. 

Spotkanie Red Devils vs. AZS UG Gdańsk było drugim starciem tych drużyn w bieżącym okresie przygotowawczym. Przed dwoma tygodniami w Gdańsku chojniczanie wygrali 2:0 po bramkach Sebastiana Wojciechowskiego i Piotra Wardowskiego.

Niedzielny sparing pechowo rozpoczęli goście. Po wstrzeleniu piłki w pole karne przez jednego z zawodników Red Devils nieszczęśliwie interweniował Wojciech Pawicki, kierując piłkę do własnej bramki.

Kolejne minuty stały pod znakiem bardzo wyrównanej gry. Doskonale w tej części meczu w bramce „Czerwonych Diabłów” spisywał się Michał Werner, lecz w 10. minucie uległ grającemu trenerowi AZS-u, który zrehabilitował się za gola samobójczego i doprowadził do remisu. Wynik 1:1 w pierwszej połowie nie uległ już zmianie.

Po przerwie obydwa zespoły wykazały się zdecydowanie lepszą skutecznością niż w pierwszej części meczu. Tuż po przerwie podopieczni Andrzeja Biangi wyszli na prowadzenie po trafieniu Sebastiana Wojciechowskiego, lecz po pięciu minutach po raz drugi bramkarza Red Devils pokonał Wojciech Pawicki.

Dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem bramkę na 3:2 po dobrym rozegraniu rzutu wolnego na swoim koncie zapisał Jakub Mączkowski, ale i tym razem odpowiedzieć zdołali goście. Po strzale z ostrego kąta Artura Czarnowskiego pokonał zawodnik AZS-u UG.

W 57. minucie po przechwycie piłki Jacka Burglina pokonał Patryk Laskowski, co zmusiło rywali do wprowadzenia bramkarza lotnego. Manewr ten nie przyniósł jednak zamierzonego efektu i w ostatniej sekundzie spotkania po strzale do pustej bramki wynik na 5:3 ustalił Vitaly Kolesnik.

Red Devils Chojnice 5:3 (1:1) AZS UG Gdańsk 
Bramki dla Red Devils: Wojciech Pawicki (s) 1′, Sebastian Wojciechowski 32′, Jakub Mączkowski 51′, Patryk Laskowski 57′, Vitaly Kolesnik 60′.

Red Devils: Michał Werner, Artur Czarnowski, Dawid WeraŁukasz Sobański, Przemysław Laskowski, Piotr Wardowski, Patryk Laskowski, Jakub Mączkowski, Vitaly Kolesnik, Sebastian Wojciechowski, Dominik Laskowski, Patryk KubiszewskiMariusz KaźmierczakPaweł Orłowski, Jakub Kowalski.

Mecz trwał 2×30 minut bez zatrzymywania czasu. 

Mecz z AZS-em UG Gdańsk był ostatnim sparingiem Red Devils przed sezonem 2017/2018. Sezon ligowy „Czerwone Diabły” zainaugurują 30. września w wyjazdowym spotkaniu  2. kolejki I ligi z Politechniką Gdańsk. Mecz 1. kolejki z Team Lębork został przełożony na 10. października z powodu zgrupowania reprezentacji Polski.

Komentarze

komentarzy