Red Devils najlepsi w turnieju I ligi w Charzykowach!

W miniony weekend (16-17. lipca) w Charzykowach odbył się turniej z cyklu I ligi Beach Soccera. Drużynie Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice udało się odrobić straty do Wodomexu Bojano z turnieju w Sztutowie i ostatecznie to Czerwone Diabły z Chojnic zagrają w barażach o ekstraklasę, które odbędą się w dniach 28-31. lipca w Gdyni.

Turniej rozpoczął się od mocnego uderzenia, bowiem już w pierwszym meczu zmierzyły się dwie najlepsze drużyny po turnieju w Sztutowie, który był rozgrywany dwa tygodnie wcześniej. Wtedy lepsza w pojedynku Red Devils z Wodomexem Bojano okazała się ta druga i do tego, aby wyprzedzić rywali w tabeli I ligi, chojniczanie potrzebowali zwycięstwa różnicą co najmniej czterech bramek. Do meczu z ekipą z Bojana gospodarze turnieju przystąpili w pełni zmotywowani i już w pierwszej tercji pokazali przeciwnikom, że są zdecydowanie lepszą drużyną. Co prawda to goście pierwsi wyszli na prowadzenie, ale do dwunastej minuty Red Devils odpowiedzieli im aż sześcioma golami. Hat trika ustrzelił Karol Jączkowski, a po trafieniu dołożyli Tomasz Kriezel, Łukasz Sobański i Vadym Ivanov. W drugiej części spotkania Czerwone Diabły nieco spuściły z tonu i dwa razy – w siedemnastej i osiemnastej minucie gracze Wodomexu pokonali golkipera chojniczan, którzy w przeciągu kolejnych minut odpowiedzieli trafieniami Jączkowskiego i Tomasza Bronera. Ta tercja należała jednak do graczy z Bojana, bowiem to oni do swojego dorobku dołożyli jeszcze dwa gole i ostatecznie wygrali tę część meczu 4:2, a w całym meczu Red Devils prowadzili 8:5. Końcowy fragment spotkania, na całe szczęście dla kibiców gospodarzy, miał podobny przebieg jak początek meczu. Jednak w trzeciej tercji to Czerwone Diabły rozpoczęły od mocnego uderzenia i już sześć sekund po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Piotr Wardowski. Chwilę później odpowiedzieli goście, lecz swój festiwal strzelecki kontynuował Karol Jączkowski, który jeszcze cztery razy zdołał umieścić piłkę w siatce. Przyjezdni na te bramki odpowiedzieli tylko jedną i mecz zakończył się wynikiem 14:7, więc zadanie, którym było odrobienie strat z pierwszego turnieju, zostało przez drużynę Red Devils w stu procentach wykonane.

W kolejnym spotkaniu – Omida Hemako II Sztutowo vs. Bryza Sztutowo, a więc w spotkaniu dwóch najsłabszych drużyn w rozgrywkach o ekstraklasę lepsi okazali się zawodnicy Hemako, którzy pokonali swoich rywali 10:6, zapewniając sobie trzecie miejsce w tabeli.

W trzecim meczu charzykowskiego turnieju spotkała się pierwsza drużyna w tabeli – Red Devils z ostatnią Bryzą Sztutowo. Już na początku drugiej minuty tego pojedynku Karol Jączkowski wyprowadził gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie. W pierwszej tercji temu zawodnikowi udało się strzelić jeszcze cztery trafienia, czym skompletował on podwójnego hat-tricka a po dwunastu minutach Czerwone Diabły prowadziły 6:2. W kolejnych odsłonach tego spotkania także lepszą ze stron okazywali się chojniczanie, którzy w drugiej tercji dołożyli do przewagi bramkowej cztery trafienia, wygrywając ją 5:1, a w trzeciej kolejne dwa po wygraniu końcowej części meczu 3:1. Cały pojedynek zakończył się wynikiem 14:4. Na szczególne słowa uznania zasługuje strzelec aż ośmiu bramek w drugim meczu z rzędu – Karol Jączkowski. Hat-tricka, a konkretnie cztery gole, zdołał ustrzelić także Tomasz Broner.

W ostatnim sobotnim meczu nadzieję na wyprzedzenie Red Devils podtrzymali zawodnicy Wodomexu Bojano, którzy pokonali Omidę Hemako II Sztutowo 8:4 i mogli jeszcze liczyć na odrobinę szczęścia w postaci potknięcia Red Devils w meczu, który miał zakończyć cały turniej. Nadzieja ta została jednak im zabrana przez obie ekipy ze Sztutowa, które po dwóch rozegranych meczach doszły do wniosku, że boisko jest nieodpowiednio przygotowane i nie przystąpiły do drugiego dnia zmagań, oddając swoje mecze walkowerem.

Ostatecznie to drużyna Red Devils Chojnice zwyciężyła w rozgrywkach I ligi i zapewniła sobie prawo startu w turnieju barażowym o ekstraklasę, który zostanie rozegrany w Gdyni w dniach 28-31. lipca. Chojniczanie w rozgrywkach I ligi wystąpili w następującym składzie: 1. Werner – 3. Sobański, 4. Wiszniewski, 5. Broner, 7. Synoradzki, 9. Ivanov, 10. Wardowski, 11. Chimerek, 13. Jączkowski, 23. Kriezel, 27. Kubiszewski, trener: Krzysztof Juśko.

Komentarze

komentarzy