Red Devils na czwartym miejscu ekstraklasy 2015/16

W sobotę (14. maja) Red Devils Chojnice przegrali trzeci mecz barażowy o trzecie miejsce w ekstraklasie z Rekordem Bielsko-Biała 2:3 (1:2). W końcowej klasyfikacji ekstraklasy nasza drużyna uplasowała się na czwartym miejscu, co jest drugim wynikiem w historii klubu po wicemistrzostwie Polski w sezonie 2012/2013.

Mecz od samego początku nie układał się po naszej myśli. Już od początku drugiej minuty przegrywaliśmy 0:1 po bramce Łukasza Biela, a w dziewiątej minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Piotr Szymura. Nasza drużyny miała sporo sytuacji do odrobienia tych strat, m.in. Sebastian Wojciechowski dwukrotnie marnował niemal stuprocentowe sytuacje pod bramką przeciwnika. Pod koniec pierwszej części spotkania nasze nadzieje na zwycięstwo odżyły po tym jak trzydzieści sekund przed ostatnią syreną kontaktowego gola zdobył Vitaly Kolesnik. Druga połowa w wykonaniu naszej drużyny wyglądała lepiej niż pierwsza, czego potwierdzeniem pięć minut po wznowieniu meczu była bramka wyrównująca Michala Holy’ego. Siedem minut przed końcem spotkania Rekord jednak ponownie znajdował się na prowadzeniu po bramce Romana Vakhuli, a nasi zawodnicy nie potrafili już na to trafienie odpowiedzieć .

Nasza drużyna tym samym zakończyła sezon 2015/2016 na czwartym miejscu w Futsal Ekstraklasie, które jest drugim rezultatem naszej drużyny w historii występów na tym poziomie rozgrywek.

Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie na przestrzeni całego sezonu i zapraszamy do śledzenia naszej strony, gdyż w najbliższych dniach pojawi się na niej szczegółowe podsumowanie rozgrywek.