Red Devils mistrzem jesieni!

Zawodnicy Red Devils Chojnice pokonali w Lesznie miejscowy KS Futsal 3:2 (1:1), zapewniając sobie tym samym pozycję lidera po pierwszej rundzie sezonu 2017/2018. 

Drużyna Red Devils do meczu przystąpiła ze sporym osłabieniem, bowiem jeden z liderów zespołu – Sebastian Wojciechowski przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed dwumeczem z Gruzją. Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy jako pierwsi wyszli na prowadzenie po bramce dobrze nam znanego Dariusza Pieczyńskiego.

Jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania doprowadził Patryk Laskowski, który po dograniu od Łukasza Sobańskiego posłał piłkę między nogami Łukasza Błaszczyka.

Na początku drugiej części spotkania Vitaly Kolesnik zdecydował się na niesygnalizowany płaski strzał z niemal połowy parkietu w stronę bramki lesznian. Ukraińcowi z polskim obywatelstwem udało się zaskoczyć zarówno bramkarza, jak i obrońców rywali, którzy nie zdołali przeciąć toru lotu zmierzającej wprost do siatki piłki.

Po stracie bramki gospodarze zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem, która przyniosła efekt odwrotny od zamierzonego. Piłkę udało się przechwycić Jakubowi Mączkowskiemu, który dograł do Przemysława Laskowskiego, a ten bez problemu umieścił ją w niestrzeżonej bramce naszych rywali.

Na trafienie Laskowskiego drugim w tym meczu golem odpowiedział starszy z braci Pieczyńskich, lecz ostatecznie do wyrównania lesznianom zabrakło jednej bramki i trzy punkty na swoje konto po raz kolejny w tym sezonie mogą dopisać podopieczni trenera Andrzeja Biangi.

KS Futsal Leszno 2:3 (1:1) Red Devils Chojnice
Bramki: Dariusz Pieczyński x2 – Patryk Laskowski, Vitaly Kolesnik, Przemysław Laskowski.

Red Devils: WernerCzarnowski – SobańskiPrzemysław LaskowskiPatryk LaskowskiMączkowskiKolesnikWardowskiD. LaskowskiKubiszewskiKaźmierczakKowalski.

Po meczu z KS Futsal Leszno nasza drużyna utrzymała sześciopunktową przewagę nad wiceliderem tabeli na kolejkę przed końcem rundy, zapewniając sobie pozycję lidera na półmetku sezonu. Kolejny mecz nasza drużyna rozegra w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 w hali Centrum Park Chojnice z outsiderem tabeli, zespołem Team Unisław.

Komentarze

komentarzy