Red Devils Ladies zagrają o medal Mistrzostw Polski!

W dniach 27-28. lipca drużyna Red Devils Ladies Chojnice w Kołobrzegu rywalizowała w meczach fazy grupowej Mistrzostw Polski w beach soccerze.

W pierwszym z nich nasze zawodniczki miały się zmierzyć z MUKS Praga Warszawa, jednak rywalki Red Devils Ladies odwołały przyjazd na turniej z powodu śmierci kierownika warszawskiej drużyny.

Red Devils Ladies Chojnice 5:0 wo. MUKS Praga Warszawa

Pierwszą okazję do wywalczenia trzech punktów na boisku chojniczanki miały w spotkaniu z Sokołem Kolbuszowa Dolna. Zawodniczki Red Devils Ladies od samego początku tego meczu były stroną dominującą, co znalazło przełożenie na wynik, który w pierwszej połowie otworzyła Magdalena Szpera, a kilka minut później podwyższyła Irmina Kaproń-Ollik. Tuż po przerwie bramkę na 3:0 strzeliła Marta Stasiulewicz, lecz do głosu zaczęły dochodzić rywalki, które po dwóch celnych strzałach zniwelowały przewagę „Czerwonych Diablic” do zaledwie jednego trafienia. Na bramki Sokoła kolejnym golem odpowiedziała jednak Magdalena Szpera. Warszawianki jeszcze raz zdołały pokonać bramkarkę z Chojnic, lecz było to za mało, by odebrać trzy punkty zawodniczkom Red Devils Ladies.

Red Devils Ladies Chojnice 4:3 (2:0) Sokół Kolbuszowa Dolna
Magdalena Szpera x2, Irmina Kaproń-Ollik, Marta Stasiulewicz

W piątek (28. lipca) w ostatnim meczu fazy grupowej chojniczanki zmierzyły się z zespołem AZS SAN Łódź. W 9. minucie spotkania zawodniczki Red Devils Ladies wyszły na prowadzenie po celnym strzale Irminy Kaproń-Ollik. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższyła Marta Stasiulewicz. Po wznowieniu gry do siatki rywalek piłkę skierowała jeszcze Laura Krupienko i nasze zawodniczki przeważały już różnicą trzech trafień. Łodzianki przed końcem meczu zdołały odpowiedzieć zaledwie jedną bramką i tym samym z kompletem punktów zawodniczki Red Devils Ladies zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinału rozgrywek.

Red Devils Ladies Chojnice 3:1 (2:1) AZS SAN Łódź
Irmina Kaproń-Ollik, Marta Stasiulewicz, Laura Krupienko

W spotkaniu półfinałowym zawodniczkom Red Devils Ladies przyszło się mierzyć z drużyną, będącą faworytem do zdobycia tytułu Mistrza Polski – Lady Grembach Łódź. Rywalki zdołały potwierdzić swoje umiejętności już w pierwszej połowie, prowadząc 3:0 przed przerwą. W drugiej części meczu nasze zawodniczki postawiły wszystko na jedną kartę i kosztem skutecznej gry w defensywie starały się zniwelować przewagę bramkową łodzianek. Niestety, większe ryzyko nie opłaciło się i zawodniczki Grembacha aż sześciokrotnie skarciły naszą drużynę za błędy w obronie, awansując do finału rozgrywek po efektownym zwycięstwie 9:0.

Red Devils Ladies Chojnice 0:9 Lady Grembach Łódź

Red Devils Ladies: Klaudia Kortas – Irmina Kaproń-Ollik (C), Magdalena Szpera, Marta Stasiulewicz, Laura Krupienko, Natalia Grunwald, Patrycja Megger, Natalia Smolicha, Agnieszka Szultka.

Red Devils Ladies w sobotę (29. lipca) zagrają w meczu o brązowe medale Mistrzostw Polski. Początek tego pojedynku zaplanowano na 12:45.