Red Devils Chojnice – FC Toruń

Zaczęło się! Red Devils Chojnice z mocnym tąpnięciem wchodzi w kolejny sezon Ekstraklasy. W meczu inauguracyjnym chojnickie „Diabły” pewnie pokonały beniaminka z Torunia wynikiem 4-1.
Początku pierwszej połowy nie można zaliczyć do najbardziej udanych. Kibice musieli się zadowolić niewielką ilością strzałów i ciekawych akcji. Po jednym z błędów w defensywie Red Devils, Krzysztof Elsner odegrał piłkę do Marcina Mikołajewicza, który bez problemu zdobył bramkę. Od tego momentu przewaga gospodarzy rosła z każdą minutą. Swoje okazje mieli między innymi Sebastian Wojciechowski i Tomasz Kriezel, jednak piłka po ich uderzeniach nie mogła znaleźć drogi do siatki.

Na drugą połowę Red Devils wyszli jeszcze bardziej zmotywowani i głodni bramek. Przez długi czas zawodnikom z Torunia udawało się szczęśliwie zapobiegać utracie prowadzenia, między innymi wybijając piłkę z linii bramkowej. Ataki Red Devils z minuty na minutę były coraz bardziej groźne, a ekipa FC Toruń nie miała właściwie żadnych argumentów. Upragnione przełamanie przyniósł jednak dopiero w 32 minucie popularny „Sania”. Jednak kolejne bramki już wisiały w powietrzu. Torunianie próbowali bronić jednopunktowej zdobyczy nieczystymi zagraniami, doprowadzając tym sposobem do kolejnych przedłużonych rzutów karnych. W 36 minucie na listę strzelców wpisał się Ivanov, a dwie minuty później prowadzenie podwyższył Tomek Kriezel. Wynik końcowy ustalił Marco Aurelio.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w niedzielę, 27 września. O godzinie 18, na chojnickiej hali Red Devils zmierzą się z drużyną AZS UŚ Katowice. Wydarzenie na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/434007433476048/