Red Devils Chojnice – AZS UŚ Katowice

Red Devils mocno rozpoczęli ten sezon. Po dobrym meczu inauguracyjnym z FC Toruń, drużyna z Chojnic w drugiej kolejce jeszcze bardziej efektownie pokonała katowicki AZS. Tym samym, po długim okresie wyczekiwań, Red Devils zameldowali się na fotelu lidera Futsal Ekstraklasy.

Przed meczem nastroje były różne. Jedni, kierując się wrażeniami po wynikach obu drużyn w pierwszej kolejce, zapowiadali wyrównane spotkanie. Niektórzy twierdzili, że Red Devils ma się czego obawiać, ponieważ drużyna Błażeja Korczyńskiego jest silna jak nigdy. Inni zaś pewni byli wygranej „Czerwonych Diabłów” (http://www.futsalekstraklasa.pl/index.php/wszystkie-wiadomosci/2546-michal-suchocki-typuje).

Już od pierwszego gwizdka sędziego, gołym okiem było widać, że najbliżej prawdy byli ci ostatni.

Zanim spóźnialscy kibice zdążyli zająć swoje miejsca było już 1-0. Łukasz Sobański mierzonym uderzeniem obok słupka pokonał bramkarza drużyny z Katowic. Chwilę później mogło być już 2-0, jednak tym razem szczęście dopisało AZSowi.

Co się odwlecze to nie uciecze. Wadim Ivanov w siódmej minucie podwyższył prowadzenie po świetnym rozegraniu stałego fragmentu gry.

Katowiczanie próbowali oczywiście w jakiś sposób stwarzać zagrożenie pod bramką Mario Modrusana, jednak w większości sytuacji strzały okazywały się niecelne, a w pozostałych momentach nie zawodził chorwacki golkiper.

Znacznie częściej oczy kibiców były jednak skierowane w kierunku bramki bronionej przez zespół AZSu. Swoje sytuacje mieli między innymi Marco Aurelio i Tomasz Kriezel. Piłka jednak nie chciała wpaść do siatki.

Kiedy już wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się dwubramkowym prowadzeniem RD, Oleksandr Bondar celnie wykończył koronkową akcję i podwyższył wynik na 3-0.

Wszyscy widzowie w przerwie zadawali sobie pytanie: w jaki sposób na ten stan rzeczy zareaguje Korczyński?

W drugiej połowie nie było jednak ani ciągłych ataków AZSu, ani większej woli walki. Obraz gry nie uległ wręcz żadnej zmianie. Red Devils nadal prowadziło spokojnie grę, stwarzając kolejne sytuacje i niedopuszczając do straty gola.

Już cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy do siatki trafił Marco Aurelio, a na siedem minut przed końcem wynik ustalił Bondar.

Za tydzień w trzeciej kolejce FE, Red Devils czeka ciężki wyjazd do Bielska-Białej, na mecz z Rekordem. Przeciwnikiem zawsze groźnym, jednak chojnicka drużyna od dłuższego czasu udowadnia, że mogą się mierzyć z każdym rywalem.