Puchar Polski w beach soccera – dzień 1.

W piątek (23. czerwca) w Gdańsku drużyna Red Devils Eltom Urbaniak zainaugurowała sezon beach soccera. Po pierwszym dniu zmagań w Pucharze Polski nasz zespół ma na swoim koncie trzy punkty. 

W pierwszym spotkaniu „Czerwone Diabły” zmierzyły się z KP Łódź, które należy uznać za głównego faworyta do tryumfu w całych rozgrywkach. Rywale Red Devils okazali się zdecydowanie lepsi i rozgromili drużynę z Chojnic aż 9:1. Honorowe trafienie dla naszego zespołu na swoim koncie zapisał Karol Jączkowski, a aż pięć razy piłkę w bramce Red Devils umieszczała legenda polskiego beach soccera – Bogusław Saganowski.

KP Łódź 9:1 (3:0, 3:1, 3:0) Red Devils Eltom Urbaniak Chojnice 
Karol Jączkowski.

Drugi mecz turnieju był zdecydowanie bardziej zacięty. Rywalem Red Devils był zespół VitaSport Zdrowie Garwolin. Pierwsza tercja tego spotkania zakończyła się wynikiem remisowym, a w dwóch kolejnych o jedną bramkę lepsi okazywali się być zawodnicy z Chojnic, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Red Devils Eltom Urbaniak Chojnice 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) VitaSport Zdrowie Garwolin
Karol Jączkowski x2, Sebastian Kartuszyński, Tomasz Broner, Patryk Kubiszewski. 

Red Devils Eltom Urbaniak Chojnice: 
1. Sebastian Kartuszyński, 21. Michał Werner – 3. Rafał Wiszniewski, 4. Siarhei Yarashevich, 5. Tomasz Broner, 6. Mariusz Kaźmierczak, 7. Marcin Synoradzki, 8. Karol Jączkowski, 10. Piotr Wardowski, 11. Kamil Cybulski, 23. Jakub Mączkowski, 27. Patryk Kubiszewski.

Jutro (24. czerwca) o 11:00 Red Devils w ostatnim meczu fazy grupowej zmierzą się z AZS-em San Łódź. Zwycięzca tego spotkania zagwarantuje sobie miejsce w ćwierćfinale rozgrywek, który zostanie rozegrany tego samego dnia o 16:00. Turniej odbywa się na Stadionie Letnim na plaży w Gdańsku-Brzeźnie, zapraszamy do wspierania naszego zespołu.

Komentarze

komentarzy