Puchar jest nasz!

W niedzielę 1. maja 2016 roku drużyna Red Devils Chojnice po raz pierwszy w historii zdobyła Puchar Polski. W meczu finałowym nasi zawodnicy pokonali Rekord Bielsko-Biała 2:1 (1:1) po bramkach Oleksandra Bondara i Przemysława Laskowskiego.

Mecz od pierwszego gwizdka miał bardzo wyrównany przebieg i obie drużyny wyszły na parkiet zdeterminowane aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Szansę na pokonanie bramkarza Rekordu w pierwszej części meczu mieli m.in. Tomasz Kriezel i Sebastian Wojciechowski, lecz to bielszczanie w dziewiątej minucie mogli się cieszyć z wyjścia na prowadzenie po golu Łukasza Biela. Po stracie bramki natychmiast do odrabiania strat wzięli się  zawodnicy Red Devils i przyniosło to rezultat w postaci trafienia Oleksandra Bondara na siedem minut przed końcem pierwszej połowy. Do przerwy spotkanie cały czas toczyło się od jednej do drugiej bramki, lecz żadna z drużyn nie potrafiła zakończyć akcji strzałem, który znalazłby drogę do siatki.

W drugiej połowie inicjatywę starali się przejąć zawodnicy Rekordu, którzy zdecydowanie częściej konstruowali ataki. Nie mieli oni jednak pomysłu w jaki sposób po raz kolejny zagrozić bramce Mario Modrušana i ich strzały zamiast w bramce zatrzymywały się na nogach zawodników Red Devils, poza boiskiem lub w rękach chorwackiego golkipera. Zdecydowanie groźniejsze akcje wyprowadzali zawodnicy naszej drużyny i po jednej z nich – w dwudziestej siódmej minucie – Michal Holý dograł do Przemysława Laskowskiego, a młodemu zawodnikowi naszej drużyny pozostało tylko skierować piłkę do siatki. Do końca spotkania utrzymywał się obraz meczu z Rekordem „bijącym głową w mur” i Red Devils wyprowadzającymi groźne kontrataki. Po jednym z nich bardzo blisko zdobycia drugiej bramki w tym meczu był Oleksandr Bondar, lecz z dobrej strony w bramce naszych rywali spisywał się Michał Kałuża. Wynik nie uległ już zmianie i to nasza drużyna może się cieszyć ze zdobycia pierwszego w historii klubu Pucharu Polski.

Jest to także pierwsze trofeum tej rangi zdobyte przez Red Devils i drugie zdobyte przez drużynę z Chojnic. Jak wspominaliśmy w zapowiedziach meczu finałowego, w sezonie 2005/2006 po Puchar Polski sięgnął Holiday Chojnice. W ręce zawodników naszej drużyny trafiły także nagrody indywidualne. Vitaly Kolesnik został wybrany najlepszym zawodnikiem finału, natomiast Tomasz Kriezel otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika całego Final Four.

Red Devils Chojnice 2:1 (1:1) Rekord Bielsko-Biała

Bramki: Oleksandr Bondar 12’35”, Przemysław Laskowski 26’52” – Łukasz Biel 8’57”.

Red Devils: 57. Mario Modrušan, 88. Sebastian Kartuszyński – 3. Łukasz Sobański, 6. Przemysław Laskowski, 10. Michal Holý, 14. Patryk Laskowski, 15. Witalij Kolesnik, 18. Piotr Wardowski, 20. Oleksandr Bondar, 23. Tomasz Kriezel, 25. Sebastian Wojciechowski, 27. Patryk Kubiszewski.

Zdobywcami Pucharu Polski są także zawodnicy, którzy nie wystąpili w finale: Michał Kartuszyński, Vadym Ivanov, Marco Aurélio de Araujo Ribeiro, Mateusz Frymark.

Rekord: 1. Michał Kałuża, 12. Bartłomiej Nawrat – 7. Piotr Szymura, 8. Kamil Kmiecik, 9. Artur Popławski, 13. Radek Polášek, 15. Szymon Cichy, 18. Michał Czernek, 19. Igor Borowicz, 20. Jan Janovský, 21. Michał Marek, 24. Roman Wakhula, 94. Łukasz Biel.

Komentarze

komentarzy