Przed nami mecz z Mistrzem Polski

Już w niedzielę (5. marca) zawodnicy Red Devils Chojnice w hali przy ul. Huberta Wagnera zmierzą się z aktualnym Mistrzem Polski – Gattą Zduńska Wola. Początek spotkania zaplanowany jest na 18:00. 

Naszego najbliższego rywala tym, którzy śledzą polski futsal nie trzeba przedstawiać. Już od kilku lat regularnie plasują się oni w ścisłej czołówce polskich drużyn. Od awansu do ekstraklasy w sezonie 2011/2012 w każdym sezonie udawało im się zajmować miejsca w czołowej czwórce ligi, ubiegłoroczne rozgrywki wieńcząc pierwszym w historii klubu Mistrzostwem Polski. Zduńskowolanie na swoim koncie mają także Puchar Polski, po który sięgnęli w 2012 roku. W tym roku zawodnikom Gatty trudno może być nawiązać walkę z będącym w kapitalnej formie od początku sezonu Rekordem Bielsko-Biała, lecz są oni na dobrej drodze do wywalczenia srebrnych medali. Na ten moment mają siedem punktów przewagi nad trzecim Piastem Gliwice i osiem „oczek” straty do liderujących bielszczan.

Zawodnicy Red Devils już po raz siedemnasty w tym sezonie przystępują do meczu z nadzieją na przełamanie najdłuższej passy bez ligowego zwycięstwa w historii klubu. W minionym tygodniu podopieczni Krzysztofa Juśki po wyjazdowej wygranej z KS-em Oborniki zapewnili sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski, co może rokować poprawę dyspozycji także w meczach o punkty. Od początku rozgrywek 2016/2017 już dwukrotnie mieliśmy okazję pojedynkować się z Gattą. Na samym początku sezonu przegraliśmy rywalizację o Superpuchar Polski, ulegając po całkiem przyzwoitym spotkaniu 2:3. W meczu ligowym po raz kolejni lepsi okazali się nasi rywale, pokonując Czerwone Diabły 4:1.

Z Gattą w oficjalnych spotkaniach rywalizowaliśmy w sumie szesnaście razy. W historii naszego klubu szczególnie zapisały się pojedynki z tą drużyną w półfinale fazy play-off sezonu 2012/2013, kiedy to w pierwszym meczu ponieśliśmy wysoką porażkę, a potem wygraliśmy trzy kolejne mecze i zapewniliśmy sobie wicemistrzostwo Polski, które do tej pory jest największym sukcesem Red Devils odniesionym w Futsal Ekstraklasie. Bilans wszystkich spotkań z Gattą jest dla nas jednak niekorzystny – z szesnastu meczów wygraliśmy pięć, jeden zakończył się remisem, a dziesięć razy tryumfowali zawodnicy ze Zduńskiej Woli. Nasi najbliżsi rywale z całą pewnością będą arcytrudnym przeciwnikiem, lecz mamy nadzieję, że zawodnicy Red Devils w końcu się przełamią i sięgną po upragnione trzy punkty.

Historia spotkań z Gattą Zduńska Wola:
2011/2012:
Red Devils Chojnice 3:5 Gatta Zduńska Wola
(Sobański, Karatsuba, Kaźmierczak)
Gatta Zduńska Wola 4:1 Red Devils Chojnice
(Chrzonowski)
2012/2013:
Gatta Zduńska Wola 1:3 Red Devils Chojnice
(Sundeev, Solecki, Kaźmierczak)
Red Devils Chojnice 2:3 Gatta Zduńska Wola
(Kolesnik, Solecki)
Gatta Zduńska Wola 6:0 Red Devils Chojnice
Gatta Zduńska Wola 3:4 Red Devils Chojnice
(Sundeev, Kriezel x2, Mączkowski)
Red Devils Chojnice 4:3 (pd.) Gatta Zduńska Wola
(Solecki x2, Sobański, Mączkowski)
Red Devils Chojnice 4:2 Gatta Zduńska Wola
(Ł.Pieczyński, Sobański, Kolesnik, D.Pieczyński)
2013/2014:
Red Devils Chojnice 1:2 Gatta Zduńska Wola
(Kaźmierczak)
Gatta Zduńska Wola 2:0 Red Devils Chojnice
2014/2015:
Red Devils Chojnice 2:2 Gatta Zduńska Wola
(Ivanov x2)
Gatta Zduńska Wola 5:2 Red Devils Chojnice
(Sobański, Kharchenko)
2015/2016:
Red Devils Chojnice 5:1 Gatta Zduńska Wola
(Bondar, Kriezel, Sobański x2, Modrusan)
Gatta Zduńska Wola 4:2 Red Devils Chojnice
(Bondar x2)
2016/2017: 
Red Devils Chojnice 2:3 Gatta Zduńska Wola (SP)
(Gronowski, Wanat) 
Gatta Zduńska Wola 4:1 Red Devils Chojnice
(P. Laskowski) 

Komentarze

komentarzy